22. فروردين 1397 - 18:25
رضایی
بیرجندرسا-مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری نشست مشترک علمای شیعه و سنی در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام احمد رضایی در گفت و گو با خبرنگار حوزه از بیرجند بیان کرد: پنجشنبه 23 فروردین ماه جاری، نشست مشترک علمای اهل سنت و شیعه در استان برگزار می شود.

وی با بیان اینکه در این نشست 450 نفر از علمای شیعه و سنی حضور دارند، گفت: همچنین در این نشست، همایش رسول رحمت برگزار می شود.

حجت الاسلام رضایی با اشاره به اهداف برگزاری این همایش بیان کرد: مقابله با تکفیر، معرفی جریانات تکفیری و نقد این جریانات منحرف در جهان اسلام از اهداف این مراسم است.

وی با اشاره به دیگر برنامه های این همایش بیان کرد: حجت الاسلام محمد حسن زمانی از سخنرانان محوری این همایش است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت وحدت بیان کرد: خراسان جنوبی به واسطه وحدت عملی بین شیعه و سنی یکی از امن ترین استان ها است.

وی با اشاره به نقش پیامبر اکرم(ص) در ایجاد وحدت بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) به وجود آورنده وحدتی بود که در آن اختلافات قومی، نژادی، زمانی و جنسی جایگاهی نداشت.

حجت الاسلام رضایی وحدت را از مهم ترین آثار بعثت دانست و افزود: بعد از بعثت اتحاد و وحدت بین مسلمانان حاکم شد.

وی بیان کرد: بنا به اظهارات مرحوم سید جمال، اگر بخواهیم مسلمانان به وحدت برسند، باید از طریق رسانه های زمان آگاهی بخشی به آنها را دنبال کنیم.

حجت الاسلام رضایی ایجاد حکومت واحده اسلامی را یکی از راه های رسیدن به وحدت دانست و افزود: اگر مسلمانان همه جا مانند طواف خانه کعبه کنار هم قرار گیرند، بزرگترین قدرت عالم را خواهند داشت.

وی با بیان اینکه بکی از شعارهای انقلاب اسلامی ایران، وحدت بوده است، گفت: همه مسلمانان باید در راستای تحقق این شعار تلاش کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران