21. فروردين 1397 - 17:38
نماينده مردم بيرجند در مجلس شورای اسلامی خبر داد
ساخت مجتمع آموزشی در مهرشهر بیرجند باهمکاری آستان قدس
آقای عبادی
بیرجندرسا-نماينده مردم بيرجند، درميان وخوسف درمجلس شورای اسلامی گفت: برای شمال شهر بیرجند که منطقه متوسط به پایینی است و بحران فضای آموزشی دارد آستان قدس قرار است یک مجتمع آموزشی شامل دبستان و متوسطه اول و دوم احداث کند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام سید محمد باقر عبادی امروز ( 21 فروردین) در جمع خبرنگاران با اشاره به نشست كاري با معاون وزیر و رئیس سازمان نوسازی، توسعه وتجهیزمدارس کشور اظهار داشت: در این جلسه بحث کمبودهای فضاهای آموزشی استان بخصوص در شهرستان بیرجند مطرح شد.

بیرجند؛ بحرانی‌ترین نقطه از جهت کمبود مدارس

وی با تاکید بر در استان خراسان جنوبی بحرانی‌ترین نقطه از جهت کمبود مدارس مهرشهر و بعضی از شهرک‌های اقماری بیرجند به عنوان مرکز استان است، افزود: به دلیل مهاجرت و ساخت مسکن مهر در شمال شهر بیرجند با کمبود شدید فضای آموزشی مواجه هستیم.

 

نماينده مردم بيرجند، درميان وخوسف درمجلس شورای اسلامی ادامه داد: در این جلسه از رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درخواست شد تا به این مناطقی که گرفتار بحران فضای آموزشی هستند توجه ویژه‌ای شود تا مشکلات کمتر شود.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه بحث تجهیز مدارس استان خراسان جنوبی نیز از رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درخواست شد، گفت: در این زمینه قول تخصیص اعتباراتی داده شد و همچنین بحث تاسیس و احداث مدارس جدید نیز مورد کارشناسی قرار خواهد گرفت که امیدواریم به نتیجه برسد.

 

آستان قدس در مهرشهر بیرجند مجتمع آموزشی را احداث می‌کند

وی با اشاره به اینکه همچنین در دیدار با آیت الله رئیسی (تولیت آستان قدس رضوی) نیز بحث کمبود فضای آموزشی در بیرجند مطرح شده بود، بیان کرد: در این راستا برای شمال شهر بیرجند که منطقه متوسط به پایینی است و بحران فضای آموزشی دارد آستان قدس در منطقه شمال شهر بیرجند (مهرشهر) قرار است یک مجتمع آموزشی شامل دبستان و متوسطه اول و دوم احداث کند.

 

نماينده مردم بيرجند، درميان وخوسف درمجلس شورای اسلامی در ادامه به برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز در استان اشاره کرد و افزود: مدرسه‌سازی توسط خیرین همواره موجب برکت بوده و مدارس بسیاری در کشور و استان خراسان جنوبی ساختند.

 

حجت الاسلام عبادی با اشاره به ضرورت و اهمیت مشارکت خیران در مدرسه‌سازی و کمک به توسعه تعلیم و تربیت، درخواست کرد: هر کسی می تواند در این خصوص اقدام کند تا کمبود مدارس در سطح کشور برطرف شود.

 

به گفته وی یقیناً  بدون کمک خیران آموزش و پرورش به تنهایی نمی‌تواند خلاء‌های فضاهای آموزشی را در کشور برطرف کند و هر کسی که در این زمینه سرمایه‌گذاری کند بهترین سرمایه‌گذاری را برای سعادت آخرتش انجام داده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران