21. فروردين 1397 - 15:28
بیرجندرسا-استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه فرمانداران استان مکلفند کالای ایرانی مصرف و نظارت دقیق داشته باشند، گفت: برخی افراد با چه خط کشی به دولت نمره قبولی نمی‌دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد مهدی مروج الشریعه امروز در جلسه شورای اداری استان که در محل شرکت کویر تایر برگزار شد، اظهار کرد: شعار امسال «حمایت از کالای ایرانی» نامگذاری شده و این جلسه برای باور همه دستگاه های اجرایی برای حمایت از کالای ایرانی که در این کارخانه برگزار شد چرا که زیبنده نیست که کالای چینی استفاده شود.

وی افزود: باید برای تولید که تقاضای داخلی و خارجی مطرح است به جای خام فروشی که اشتغال ایجاد نمی کند باید در تولید سرمایه گذاری شود و کارگاه های کوچک زود بازده در استان ایجاد شود.

فرمانداران موظف به رعایت استفاده از کالای ایرانی هستند

مروج الشریعه افزود: فرمانداران مکلفند هم خود رعایت کنند و هم نظارت بر مسئله استفاده از کالای ایرانی داشته باشند و هیچ کوتاهی در این زمینه قابل گذشت نیست.

وی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی می توانند با ایجاد فرصت، به ارتقا استاندارد و بهبود کیفیت تولید کالاهای داخلی بپردازند، اظهار داشت: دستگاه های اجرایی حق خرید کالای غیر ایرانی و مشابه داخلی را ندارد و اقتصاد و دارایی باید به ذیحسابان ابلاغ کنند تحت هیچ شرایطی غیر از این را نپذیرند.

 اهدای سوغات از تولیدات استان

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه هیچ گونه کوتاهی در بحث نظارت قابل قبول نیست و باید خرید کالای ایرانی فرهنگ سازی شود، گفت: دستگاه های اجرایی مکلف هستند برای اهدای سوغات به افراد زیر مجموعه خود نسبت به تهیه از محصولات تولیدی استان اقدام کنند.

تولیدکننده باید کیفیت خود را بالا ببرد

مروج الشریعه با بیان اینکه تولید کننده باید کیفیت کار خود را بالا ببرد گفت: باید به آنچه که می تواند به تولیدکننده داخلی کمک کند تا کالای خود را ارائه کند کمک کنیم تا بتوانند به ارتقا برسند.

وی با اشاره به نمایشگاه نوروزگاه مشهد ابراز کرد: موسیقی محلی خراسان جنوبی، نشاط خاصی در فضای نمایشگاه ایجاد کرد و همچنین در این نمایشگاه توانمندی ها و پتانسیل های تولیدکنندگان استان به بهترین نحو به نمایش گذاشته شد و در زمینه جذب گردشگر موفقیت های خوبی کسب شد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه بایستی کاری کنیم که سرمایه گذاران بیشتر و بهتری جذب شود، اظهار داشت: درجه کیفیت اجرای پروژه ها از جمله موضوعاتی است که بایستی مورد توجه جدی مدیران قرار گیرد.

جای خالی تدبیر مهندسانه

مروج الشریعه گفت: جای خالی تدبیر مهندسانه‌ برخی مهندسان در پروژه های مختلف استانی با تمام وجود احساس می شود.

وی افزود: جای بسی تاسف است که مشاهده می کنیم در کنار یک ورزشگاه در خراسان جنوبی بدون اعمال نکات مهندسی، سرویس بهداشتی ساخته شده که اگر بازدیدکنندگانی ‌به استان بیایند آبروی مهندسی این استان برده می شود.

استاندار خراسان جنوبی افزود: آن هایی که می گویند دولت نمره قبولی ندارند، با کدام خط کش حساب می کنند زیرا فقط در حوزه تولید با نرخ 18 درصد به صورت مستقیم و غیر مستقیم 254 میلیارد تومان تسهیلات بالای 18 درصد برای تزریق تولید پرداخت شده است و ثروت استان بالاست.

انتهای پیام/

نظرات کاربران