21. فروردين 1397 - 15:05
فاطمی
بیرجندرسا-مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی از صدور 213 هزار فقره کارت ملی هوشمند در خراسان‌جنوبی خبر داد و گفت: همچنین در سال گذشته 12 هزار و 500 فقره کارت ملی هوشمند در ایستگاه‌های سیار ثبت احوال صادر شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مجتبی فاطمی مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی ظهر امروز در جمع خبرنگاران،اظهار کرد:بر کسی پوشیده نیست که کارکنان ثبت احوال مرزبانان هویتی و افرادی هستند که بی‌ادعا و بدون منت کار می‌کنند.

وی افزود: سرلوحه فعالیت‌های کارکنان ثبت احوال دستورات رهبر معظم انقلاب اسلامی، تکریم و رفع مشکلات ارباب رجوع است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی با بیان این که 109 نیرو در مجموعه ثبت احوال خراسان‌جنوبی فعالیت می کنند، تصریح کرد: تعداد مراجعین به ادارات ثبت احوال استان در سال گذشته، 529 هزار و 944 نفربوده است.

فاطمی مدت زمان تعویض شناسنامه را 72 ساعت اعلام کرد و یادآور شد: اگر فردی تقاضای تعویض شناسنامه دارد بایستی ظرف مدت 72 ساعت انجام شود و اگر این مهم صورت نگرفت فرد می ‌تواند به طور مستقیم به مدیر کل مجموعه مراجعه نماید.

وی با بیان این که کارکنان ثبت احوال بایستی نهایت تلاش خود را در راستای صدور شناسنامه به کار گیرند،عنوان کرد: مدت زمان صدور شناسنامه المثنی نیز یک ماه زمان است.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی ضمن اشاره به روند صدور کارت ملی هوشمند در استان،بیان کرد: عملکرد صدور کارت ملی هوشمند در دو بازه زمانی سنجیده می‌شود که خراسان‌جنوبی در بازه زمانی سال 91 تا شهریورماه 96، رتبه 30 کشوری را به خود اختصاص داده بود.

فاطمی ضمن اشاره به این که رتبه عملکرد صدور کارت ملی هوشمند در خراسان‌جنوبی در شهریورماه 96 کسب مقام 14 بود، ابراز کرد: خراسان‌جنوبی در پایان سال توانست رتبه 30 کشوری را به رتبه یازدهم و رتبه چهاردهم را به رتبه اول ارتقاء بخشد.

وی همچنین از صدور 213 هزار فقره کارت ملی هوشمند در خراسان‌جنوبی خبر داد و افزود: همچنین در سال گذشته 12 هزار و 500 فقره کارت ملی هوشمند در ایستگاه‌های سیار ثبت احوال صادر شد.

مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی با بیان این که خراسان‌جنوبی در زمینه ایستگاه‌های سیار توانست با 500 اختلاف کمتر از استان قم، رتبه دوم را به خود اختصاص دهد،اذعان داشت: گام بعدی ثبت احوال خراسان‌جنوبی ورود به مناطق عشایری خراسان‌جنوبی است.

فاطمی با اشاره به این نکته که افراد واجد شرایط کارت ملی هوشمند در خراسان‌جنوبی، 574 هزار نفراست، متذکر شد: حدود 200 هزار نفر واجد شرایط دریافت کارت ملی هوشمند در خراسان‌جنوبی وجود دارند که بایستی برای دریافت کارت ملی اقدام کنند.

مدیرکل ثبت احوال خراسان‌جنوبی از مردم خراسان‌جنوبی خواست تا برای دریافت کارت ملی هوشمند هر چه زودتر اقدام و این امر را به روزهای پایانی موکول نکنند.

فاطمی از ثبت 17 هزار و 885 واقعه ولادت در خراسان‌جنوبی خبر داد که از این تعداد 9 هزار و 283 واقعه ولادت موالید پسر و 8 هزار و 602 واقعه ولادت موالید دختر بودند، گفت: به ازای هر هزار نفر، 23 واقعه ولادت در اداره کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی ثبت شد.

وی اظهارداشت: براساس آمارهای ثبت شده در سال گذشته 5 اسم اولی که خانواده‌ها برای نوزادان دختر خود برگزیدند به ترتیب فراوانی فاطمه، فاطمه‌زهرا، زینب، زهرا و نازنین‌زهرا بوده است.

مدیر کل ثبت احوال خراسان‌جنوبی با اشاره به این که ابوالفضل، امیرعلی، امیرحسین، علی و محمد 5 اسم اولی بود که در بین نوزادان پسر دارای فراوانی بیشتری بوده است،گفت: همچنین در سال گذشته 3 هزار و 869 واقعه فوت در خراسان‌جنوبی به ثبت رسیده است.

فاطمی در ادامه صحبت هایش از افزایش3 درصدی فوت در سال 96 نسبت به سال 95 خبر داد و اذعان داشت: 96 درصد فوتی‌ها مربوط به گروه سنی 75 سال به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی بوده است.

انتهای خبر/

نظرات کاربران