21. فروردين 1397 - 14:50
طلایی مقدم
بیرجندرسا-فرماندار طبس گفت: اگر پی وی سی از کک در شهرستان طبس استخراج کنیم تحولی بزرگ در خراسان جنوبی ایجاد و زمینه اشتغال زیادی فراهم می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سید مهدی طلائی مقدم صبح امروز در شورای اداری خراسان جنوبی اظهار داشت: خوشبختانه با حمایت استاندار خراسان جنوبی در نورز 97 تحولی در حوزه  گردشگری شهرستان طبس ایجاد شد و بیش از 2 میلیون نفر از اماکن تاریخی، مذهبی و گردشگری طبس دیدار کردند.

وی با بیان اینکه برخی کالاها اگر در کنار دیگر بخشها مورد حمایت واقع شوند اشتغال و نفع قابل قبولی دارد که این کالاها خدمات گردشگری است، افزود: اقامت گردشگران حداقل به مدت دو شب در نورز امسال در طبس اقتصاد بازار را رقم و به نوعی راضی کننده بود.

فرماندار طبس گفت: شعار سال و حمایتی که مد نظر رهبری است مبحث آن صرف تولیدات صنعتی نیست برخی کالاها داریم که اگر حمایت شود رقابتی نیست که از جمله آن گردشگری است.

طلایی مقدم با بیان اینکه حوادث تلخی در ایام نوروز در شهرستان طبس نداشته و فوتی در حد صفر شده بود گفت: این شهرستان ظرفیت های مختلفی دارد و ما آمادگی داریم پروژه‌های مختلف در زغال سنگ انجام دهیم.

طبس قطب انرژی کشور

وی بیان داشت: تنها کالایی که به دنبال وارادات آن هستیم گردشگری است و از آن جایی که این شهرستان ظرفیتهایی دارد که می تواند کمک کار استان خراسان جنوبی شود آمادگی داریم تا در طرح‌های بزرگ که در شهرستان درحال پیگیری است همکاری کنیم و معدن پرورده چهار طبس را به قطب انرژی در کشور تبدیل می‌کند.

فرماندار ویژه طبس با بیان اینکه فرآوری معدن یکی از ظرفیتهای استان وشهرستان طبس است، گفت: پروژه کُک سازی شهرستان طبس در حال انجام است و پیمانکار چینی وارد شهرستان شده است و امیدواریم در همین ابتدای سال شاهد راه اندازی آن باشیم.

طلایی مقدم افزود: اگر در طبس از کُک، پی وی سی استخراج کنیم، می‌شود استان را متحول کرد و از آن در صنایع مختلف استفاده و اشتغال ایجاد کرد.

وی خاطرنشان کرد: نیروگاه زغال سنگ طبس در بهمن ماه به تصویب می رسد و کار شروع شده و در حال حاضر تنها مشکل آن عاملیت بانکها برای پرداخت است که امیدواریم هرچه زودتر محقق شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران