20. فروردين 1397 - 19:14
کریمیان
بیرجندرسا- رییس حوزه هنری خراسان‌جنوبی گفت: جشنواره استانی تئاتر بچه‌های مسجد خراسان‌جنوبی در هفته هنر انقلاب اسلامی برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مجید کریمیان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: واحد نمایش حوزه هنری خراسان‌جنوبی در راستای تداوم اهداف و سیاست‌ها کلی حوزه هنری و با هدف شناسایی و احیای گروه‌های نمایشی مساجد استان و متمركز كردن فعالیت‌های هنرمندان فعال در این زمینه و همچنین ایجاد انگیزه و رقابت سالم بین گروه‌های نمایشی مساجد این جشنواره را برگزار می‌کند.

وی افزود: احیاء تئاتر مردمی در مساجد، ایجاد جریان فرهنگی و ترویج هنر نمایش سالم و اخلاقی در میان عموم مردم و زنده نگه داشتن گروه های فعال تعزیه و نمایش‌های میدانی مساجد از اهداف این جشنواره است .

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی ادامه داد: همچنین شناسایی و هدایت گروه‌های فعال و ایجاد انگیزه و تشویق گروه‌ها برای فعالیت مستمر از دیگر اهداف این جشنواره است .

کریمیان با اشاره به بخش‌های اصلی جشنواره، اظهار کرد: موضوعات مختلف دینی، دفاع مقدس و انقاب اسلامی، مدافعان حرم، ایثار و شهادت، سبک زندگی اسلامی، تکریم خانواده و آسیب‌های اجتماعی و طنز از بخش‌های اصلی این جشنواره است .

وی بیان کرد: تجلیل از پیشکسوتان و فعالان قدیمی تئاتر مساجد که فعالیت مستمر دارند نیز از بخش‌های جنبی این جشنواره است.

رئیس حوزه هنری خراسان‌جنوبی یادآور شد: اختتامیه و اعلام برگزیدگان این جشنواره،  ۸ اردیبهشت‌ماه امسال خواهد بود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران