20. فروردين 1397 - 19:11
حمل و نقل جاده ای
بیرجندرسا- رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از رشد16 درصدی جابجايي كالا در سال‌ گذشته نسبت به سال 95 خبرداد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، هادی حیدری، امروز (20 فروردین ماه) در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بر اساس بررسي انجام شده از سيستم كنترل بارنامه، تناژ جابجاشده در  سال گذشته نسبت سال 95 به ميزان 16 درصد رشد داشته است.

وی، افزود: در اين مدت بیش از 4 میلیون و 707 هزار تن كالا با تعداد بیش از314 هزار سفر كاميوني در سطح استان به مقاصد درون و برون استاني جابجا شده است.

رئیس اداره کالا اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی بیان کرد: عمده کالاهای جابجا شده از مبدا استان به ترتیب، سیمان، زغال سنگ، سنگ بری، کاشی و خاک معدنی بوده است.

حیدری یادآورشد: در حال حاضر 8616 نفر راننده حمل و نقل کالای استان اعم از ناوگان باری و وانت در حمل ونقل کالای استان با استفاده از 4578 دستگاه انواع وانت، کامیونت،کامیون وتریلی در این حوزه فعال هستند.

وی خاطر نشان کرد: عمر متوسط ناوگان حمل ونقل کالای استان برابر 12.96 سال است که نسبت به عمر ناوگان باری حمل و نقل کالای کشوری (17 سال) از وضعیت مطلوبی برخوردار است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران