20. فروردين 1397 - 18:37
مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی:
فناوری هسته ای، کالای استراتژیک ایران است
اکبری مطلق
بیرجندرسا-مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی گفت: فناوری هسته ای نه تنها کالایی ایرانی، بلکه کالایی استراتژیک است.

حجت الاسلام جواد اکبری مطلق در گفت وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، اظهار کرد: نتایج ایرانی در خصوص فناوری هسته ای در بعد پزشکی، علمی و کشاورزی نمود بسیار دارد و کالایی صد در صد ایرانی محسوب می شود.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با اشاره به آیه قران مبنی بر اینکه "خودتان را از نظر استعدادهای اسلامی قوی کنید تا دشمن از آن وحشت کند"، گفت: این آیه جزء تابلوهایی است که به ما می گوید باید در برابر دشمن، خود را تقویت کرده و خود را نبازیم.

جز اینکه خود را تقویت کنیم، راهی نداریم

حجت الاسلام اکبری مطلق با بیان اینکه ایران توانسته در ابعاد پزشکی و کشاورزی، استفاده های مفیدی از فناوری هسته ای داشته باشد، افزود: در این دنیایی که همه با چنگ و دندان در راستای منافع خویش می جنگند راهی جز اینکه خود را تقویت کنیم، نداریم.

وی تاکید کرد: در صورتی که اسرائیل و آمریکا در خصوص فناوری هسته ای آرام می بودند، ما نیز آرام می بودیم و می گفتیم انرژی هسته ای نمی خواهیم؛ لیکن چون این دو کشور در برابر این انرژی از خود مقاومت نشان می دهند، ما نیز از خود مقاومت نشان داده و در به دست آوردن این نوع انرژی تاکید می کنیم.

استفاده ایران از فناوری هسته ای علمی است

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با تاکید بر اینکه ایران در راستای تولید علم نیاز به فناوری های هسته ای دارد، گفت: دشمن فکر می کند که ایران می خواهد در خصوص مسائل نظامی از آن استفاده کند، در صورتی که اینگونه نیست.

حجت الاسلام اکبری مطلق با بیان اینکه ایران نیازمند فناوری هسته ای است، افزود: سیاستمداران ما نتوانسته اند به دشمنان القا کنند که همانطور که آنها نیازمند این انرژی هستند، ایران هم به این انرژی نیاز دارد.

وی متذکر شد: دشمن تصور می کند که ایران از انرژی هسته ای در راستای نظامی بهره می برد؛ در صورتی که این یک اشتباه محض است.

دشمنان از ایرانی مستقل هراس دارند

مسئول نهاد رهبری دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی با بیان اینکه دشمنان یقین دارند که ایران از فناوری هسته ای در راستای کشاورزی، پزشکی و علمی استفاده می کند گفت: آنها چون ایران را کشوری مستقل می دانند از در اختیار گذاشتن این نوع انرژی هراس دارند.

حجت الاسلام اکبری مطلق به سال های قبل از انقلاب اسلامی اشاره کرد و یادآور شد: قبل از انقلاب اسلامی قرار بود ایران، ژاندارم آمریکا در منطقه باشد لذا می خواست که ایران انرژی هسته ای داشته باشد ولی هم اکنون چون کشوری مستقل است، از در اختیار گذاشتن فناوری هسته مخالفت می کند.

وی خاطرنشان کرد: ایران امروز یک کشور مستقل است که می خواهد انقلاب خود را به جهانیان صادر کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران