20. فروردين 1397 - 17:38
شاهبیکی
بیرجندرسا-امام جمعه شهرستان خوسف با تاکید بر اینکه در سطح شهرستان نیاز کمی و کیفی برای ساخت و تجهیز مدارس داریم، گفت: از خیرین مدرسه ساز دعوت می شود در مسائل فرهنگی به پرورش افکار دانش آموزان نیز توجه ویژه ای داشته باشند تا برای دانش آموزان در سطح مدرسه فضای دلچسبی فراهم شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، 

حجت الاسلام حامد شاهبیکی امام جمعه خوسف در آستانه برگزاری بیستمین جشنواره خیرین مدرسه ساز استان اظهار داشت: در آموزه های دینی ما توجه به علم به صورت ویژه آمده است.

وی با بیان اینکه خلقت آدم همراه با علم بوده است، گفت: هدفمندترین و شرافتمندترین خدمت به بشر را علم انجام داده است.

حجت الاسلام شاهبیکی با اشاره به اینکه در راستای علم و علم آموزی؛ معلمان و اساتید بیشترین ارزش ها را دارند، افزود: این موضوع برای کمک به مسئله علم است لذا مسئله علم آموزی یک مسئله مقدس است.

وی عنوان کرد: خیرین مدرسه ساز انسانهای فرهیخته ای هستند که به مسئله مدرسه سازی اهمیت می دهند.

امام جمعه خوسف افزود: با وجود محدودیت امکانات و منابع دولتی؛ گاهی روستاها، حاشیه شهرها و برخی از مدارس فرسوده، نیاز به نوسازی و تجهیز دارد که خیرین مدرسه ساز با اشراف به بضاعت دولت، برای کیفیت بخشی مدارس و نیاز دانش آموزان اقدام می کنند.

وی ادامه داد: ممکن است مدرسه در منطقه ای وجود داشته باشد ولی از امکانات تفریحی مناسب مانند سالن جلسات، سالن ورزشی، نماز خانه و یا فضای سبز مناسب برخوردار نباشد که در این امر خیرین مدرسه ساز سهم عمده ای برای تجهیز ایفا می کنند.

حجت الاسلام شاهبیکی با بیان اینکه در سطح شهرستان خوسف تلاش های مبارکی برای مدرسه سازی انجام شده است، عنوان کرد: محله های جدیدی با توجه به مهاجرت افراد به شهرستان ایجاد شده است که نیازمند تجهیز و ساخت مدارس جدید است.

وی با تاکید بر اینکه در سطح شهرستان نیاز کمی و کیفی برای ساخت و تجهیز مدارس داریم، گفت: از خیرین مدرسه ساز دعوت می شود در مسائل فرهنگی به پرورش افکار دانش آموزان نیز توجه ویژه ای داشته باشند تا برای دانش آموزان در سطح مدرسه فضای دلچسبی فراهم شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران