19. فروردين 1397 - 13:51
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی مطرح کرد
لزوم توجه به فصول عمر در بهره گیری بیشتر/هر فصل طبع و مزاجی دارد
حجت الاسلام عبادی
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با اشاره به اینکه خدا در قرآن می فرماید این سفره برای همه یکسان پهن شده است اما بهره برداری افراد یکسان نیست، گفت: امیدواریم از این فرصت و عمری که خدا داده و به زیبایی تنظیم کرده نهایت استفاده را ببریم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با فرماندهان ارتش مستقر در خراسان جنوبي با اشاره به آیاتی از قرآن کریم اظهار داشت: کره زمین را خداوند آفریده و بوسیله کوه ها محکم نگه داشته است و در چهار فصل تنظیم کرده که واحدهای عمر ما است.

وی افزود: هر انسانی به فراخور خواسته هایی که دارد می تواند از آن چهار فصل بهره برداری کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه چهار فصل سال دارای چهار طبیعتند و دقیقا طبایع بدن انسان هم بر این اساس تنظیم شده است، گفت: فصل بهار طبیعت خاص خودش را دارد و به فصل دم معروف است و فصل بعدی تابستان است که برای طبع انسان موسوم به صفرا است.

حجت الاسلام عبادی افزود: فصل بعدی پاییز و سودا است و فصل زمستان طبیعت هوا سرد است و طبع هم بلغم است.

وی بیان داشت: به همین نسبت آنهایی که می توانند محاسبه کنند در بسیاری از مسائل اعم از رشد، کارهای خیر یا بزه کاری ها باهم ربط دارند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ادامه داد: در فصل بهار که فصل رشد خون است، روحیه انسان و طبیعت و نشاط در کارهای خیر را کاملا می شود محاسبه کرد که در این فصل ها بیشتر اتفاقاتی می فتد.

حجت الاسلام عبادی افزود: در تابستان که فصل صفرا است و لازمه آن اجمالا کم حوصلگی و عجله و شتاب و دلهره است باید دید در آن فصل چه در کارهای خوب و یا بد، چه چیزهایی بیشتر در جامعه اتفاق می افتد یا چه بیماری هایی در بهار یا تابستان می تواند شیوع پیدا کند.

وی تاکید کرد: متناسب با آن فصول باید دید که اغذیه ای که در طبیعت تنظیم شده برای طبیعت خشک، تر، گرم و سرد چه غذاهایی می تواند در سلامت انسان تاثیر بگذارد یا چه بیماری هایی می تواند عارض شود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه خدا در قرآن می فرماید این سفره برای همه یکسان پهن شده است اما بهره برداری افراد یکسان نیست، گفت: امیدواریم از این فرصت و عمری که خدا داده و به زیبایی تنظیم کرده نهایت استفاده را ببریم.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه خوش به حال آن هایی که از همه فصول عمر که اتفاقا تنظیم شده با همین فصول است نهایت استفاده را می برند، اعلام کرد: جوانی دوران غلبه خون است، میانسالی دوران غلبه صفراست که بر چهار رقم تقسیم می شود، دوران پیری دوران سودا و اندیشه و خیال و عاقبت اندیشی است و دوران کهنسالی بلغم غلبه می کند و سردی بر طبع غالب می شود تا زمانی که حرارت بدن گرفته می شود و به عالم دیگر می رود.

وی با اشاره به جمع حاضر گفت: خوش به حال شما که همواره افتخار بازوی نظامه پیامبران و اولیای خدا هستید و در جهت احقاق حق و و ابطال باطل نیروی خودتان را در مقابل دشمنان مردم و اسلام به رخشان می کشید.

امام جمعه بیرجند اضافه کرد: خدا شما را خار چشم بیگانکان و نور چشم دوستان قرار داده و شما در کارهای خیر همه مردم شریک هستید.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه هرکاری که در جامعه تصور می فرمایید اول امنیت و بعد کار مهم است گفت: آن کار به برکت امنیت است که رونق پیدا می کند و شما و امثال شما چه در جهت تدبیر و چه در جهت نظریات کارشناسی اعمال شما از بهترین اعمال صالح است.

وی خاطرنشان کرد: شما با ثبات قدم انشاالله مورد دعای خیر امام سجاد هستید.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران