14. فروردين 1397 - 12:00
طبس
بیرجندرسا-مدیرعامل آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس گفت: از ۲۷ اسفندماه سال گذشته یک میلیون و ۵۹۱ هزار نفر زائر و مسافر به بارگاه منور حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) تشرف یافتند که این آمار رشد ۱۵ درصدی را نسبت به سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حمزه سپهریان امروز در گفت‌و گو با فارس در خصوص بازدید گردشگران نوروزی از آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس اظهار داشت: شهرستان طبس یکی از مناطق و شهرستان‌های خراسان‌جنوبی است که دارای اماکن زیارتی، سیاحتی و باستانی زیادی است که گردشگران با اهداف زیارت و سیاحت به این شهرستان سفر می‌کنند.

وی با بیان اینکه مرقد منوّر حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) در این شهرستان دارای امکانات رفاهی و با خدماتی کم‌نظیر است، گفت: این شهرستان در مسیر زوار و مسافران شش استان کشور به مشهد مقدس قرار گرفته و سالانه بیش از 6 میلیون نفر به این شهرستان سفر می‌کنند.

مدیرعامل آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس افزود: ستاد نوروزی در آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) شامل ۶ کمیته با عناوین فرهنگی و روابط عمومی، راهنمای زائر، اسکان و رفاه زائر، بهداشت و پشتیبانی، تأسیسات، نظارت و مدیریت بحران تشکیل شده است.

سپهریان ادامه داد: این ستاد با همکاری بیش از یک هزار نیرو، فعالیت خود را به صورت شبانه‌روزی از 27 اسفندماه سال گذشته آغاز کرد و این فعالیت تا پایان روز گذشته ادامه داشته است که در مجموع یک میلیون و 591 هزار نفر زائر و مسافر به این بارگاه منور تشرف یافته‌اند.

وی با توجه به اینکه میزان تشرف به این آستان مبارک در ایام نوروز سال جاری 15 درصد رشد داشته است، بیان داشت: در نوروز سال گذشته این آمار به میزان یک میلیون و 384 هزار نفر بوده است که در سال جاری رشد خوبی داشته است و این نشان از علاقه مردم به این امامزاده و حرم اهل بیت(ع) است.

مدیرعامل آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس افزود: امکان نصب بیش از پنج هزار چادر مسافرتی توسط زائران جهت اسکان در باغ‌های رضوان ۱ و ۲ و بوستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) به صورت رایگان فراهم بود که در مجموع بیش از 25 هزار نفر از تسهیلات اقامتی و تعداد 469 هزار نفر با نصب چادر از امکانات موجود استفاده نمودند.

سپهریان خاطرنشان کرد: مراسم تحویل سال نو، مراسم شهادت امام هادی(ع)، مراسم میلاد حضرت علی(ع) و مراسم وفات حضرت زینب(س) از جمله ویژه برنامه‌های این امامزاده در طول ایام نوروز بود که به نحو مطلوب و شایسته اطلاع‌رسانی و با حضور مردم به بهترین نحو برگزار و در این مراسم از سخنرانان برجسته استفاده شد.

وی در خصوص فعالیت مجتمع‌های میان‌راهی زیر نظر این آستان مبارک، گفت: مجتمع‌های میان‌راهی امام رضا(ع) با رعایت اصول معماری ساخته شده و مورد اقبال بسیاری قرار گرفته است به‌طوری که سالانه بیش از 14 میلیون زائر از خدمات مجتمع‌های رفاهی امام رضا(ع) بهره‌مند می‌شوند.

مدیرعامل آستان مبارک حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) طبس افزود: در مجموع تعداد 19 مجتمع‌ میان‌راهی در مسیرهای منتهی به مشهد مقدس و محورهای مواصلاتی دیهوک، اسلامیه فردوس، رباط‌سفید، سربیشه، کاهک، خضری‌دشت‌بیاض، قاین، بردسکن، فیض‌آباد، رباط پشت بادام، دشت گلستان، بجستان، دامغان، عشق‌آباد، خوسف، بشرویه، مزداوند، چناران و تربت‌جام قرار دارد که به همت سازمان عمران و توسعه خراسان وابسته به آستان قدس رضوی ساخته شده است و زیر نظر مؤسسه آستان حضرت حسین‌بن موسی‌الکاظم(ع) و زیارتگاه شهید مدرس(ره) اداره می‌شود.

سپهریان ادامه داد: در مجموع یک میلیون و 500 هزار نفر زائر و مسافر از خدمات مجتمع‌های میان‌راهی استفاده کردند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران