9. فروردين 1397 - 12:28
حجت الاسلام عبادی
بیرجندرسا-نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: پاسداری از انقلاب و ارزش‌های اسلامی پاسداری از شکم و شهوت دیگران نیست بلکه عقیده فکری است که باید در راه عدل و علیه ظلم و ظالم و مستکبر، مبارزه و دفاع کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، حجت‌الاسلام و المسلمین سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با فرماندهان مرکز آموزش نظامی حضرت امام رضا(ع) بیرجند، با بیان اینکه جهان هستی بر عدل آفریده شده است به تعریف مفهوم عدل پرداخت و اظهار داشت: عدل یعنی هر چیزی به اندازه خود و در جایگاه خود قرار گیرد.

وی بیان داشت: خداوند همه چیز را به اندازه آفریده است و فهمیدن این مطلب علم زیادی می‌طلبد مخصوصاً در علوم طبیعی که از زیباترین علوم است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با بیان اینکه دین خدا برای تنظیم بشر آمده است، اضافه کرد: مجموعه انسان‌ها فقط تشکیلات هستند که باید تولید صحیح آن‌ها انسان بالفعل با همه فضایل، پاک از همه رذایل، سیر الی‌الله و مثل خدا شدن باشد.

عبادی مطرح کرد: تا زمانی که جامعه بشری در جایگاه خود قرار نگیرد و همه طبقات و انسان‌ها در رده‌های مختلف علمی، سنی، عملی و اخلاقی در سلسه سیر الی‌الله قرار نگیرد محال است انسان به هدف برسد و هر چند که مدرن شود اما دردش را دوا نخواهد کرد.

وی تأکید کرد: زمانی مشکل بشر حل می‌شود که جامعه عدل به وجود آید و این مهم محقق نمی‌شود مگر اینکه افراد عادل شوند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه برای به وجود آمدن یک انسان سالم باید ترکیبات روحی، انواع غرائض، عواطف و احساسات تنظیم شوند، مطرح کرد: این انسانی که در دنیا مشاهده می‌کنیم سالم نیست بلکه از دیوانه هم جلو زده است.

عبادی اعلام کرد: شرع مقدس و دعوت انبیای الهی زمانی محقق می‌شود که انسان آگاهانه به مسائل بنگرد و از امام عدل پیروی کند و اگر از هوای نفس و ستمگر پیروی کند هرگز به مقصود نخواهد رسید.

وی بیان داشت: بسیار جالب است که در این قضیه دوست و دشمن و حتی دشمن بی‌انصاف که در صدها مورد انصاف به خرج نمی‌دهد اما در این خصوص وجود مقدس علی(ع) را نمی‌تواند انکار کند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه تشکیلات صنعت و امور روانی انسان بر عدل استوار است، اعلام کرد: تمام تخلفات بیماری است و امروز دنیا به صورت یک مرض‌خانه در آمده و هیچ علاجی ندارد جز اینکه به نسخه خداوند عمل کنیم.

عبادی با بیان اینکه اگر امروز به حق خود قانع نباشیم و به حق دیگران دست درازی کنیم در آینده دیگری به حق ما دست درازی خواهد کرد، بیان داشت: اگر امروز بر عدل صبر نکنیم فردا بر ظلم چگونه صبر خواهیم کرد؟

وی به پیروزی انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: انقلاب اسلامی با خون شهدا و جهاد رزمندگان اسلامی در مقابل بیگانگان سرپا شد و متأسفانه دست‌های ظلم از دور و نزدیک به سوی آن دراز می‌شود و حقوق ملت را ضایع می‌کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی پیروزی عدل بر ظلم را وعده قطعی خدا دانست و اعلام کرد: افتخار نیروهای نظامی و انتظامی این است که فرد فرد این افراد براساس عقیده‌هایشان جهاد می‌کنند و به خاطر آقای فلان نیست.

عبادی اعلام کرد: پاسداری از انقلاب و ارزش‌های اسلامی پاسداری از شکم و شهوت دیگران نیست بلکه عقیده فکری است که باید در راه عدل و علیه ظلم و ظالم و مستکبر، مبارزه و دفاع کرد.

وی خاطرنشان کرد: دنیا دارای شیرینی و فراز و نشیب است که هیچ‌کدام از این‌ها ماندنی نیست اما آنچه که می‌ماند قانون عدل، حق و آرمان الهی است و الا همه چیز از بین رفتنی است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران