7. فروردين 1397 - 17:10
نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی:
کشورهای مجاور ایران، نیازمند محصولات تولید شده ما هستند
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه کشورهای مجاور ما بسیار نیازمند محصولات تولید شده ایران هستند، گفت: با توجه به اینکه در کشورهای همسایه ما مثل افغانستان و پاکستان امنیت درستی وجود ندارد اگر کسی در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کند می‌توانیم این کشورها را هم تحت پوشش خود قرار دهیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام سید محمدباقر عبادی ظهر امروز در بازدید از کارخانه شمش فولاد شهرستان خوسف اظهار داشت:اگر مساعدت‌های لازم سیستم‌های اجرایی و دستگاه‌های مختلف با سرمایه‌گذاران صورت گیرد سبب تشویق برای حضور دیگر سرمایه‌گذاران می‌شود.

وی افزود: جامعه ما جوانان تحصیل‌کرده زیادی دارد که به دنبال کار هستند  و وجود  این سرمایه‌گذاران می‌تواند به رونق اقتصادی، تولید ملی را بالا برده و صادرات را افزایش دهد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان وخوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: زیرساخت‌های بسیار خوبی در ایران وجود دارد معادن بسیار گران‌بها و غنی که ظرفیت بسیار بالای سرمایه‌گذاری دارد همراه با ظرفیت خوب نیروی  انسانی داریم و اگر سرمایه‌گذاری‌ها حساب شده صورت بگیرد رونق خوبی پیدا خواهد کرد.

عبادی با بیان اینکه کشورهای مجاور ما بسیار نیازمند محصولات تولید شده ایران هستند، افزود: با توجه به اینکه در کشورهای همسایه ما مثل افغانستان و پاکستان امنیت درستی وجود ندارد اگر کسی در خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری کند می‌توانید این کشورها را هم تحت پوشش خود  قرار دهیم.

وی بیان داشت: مسئولان هرچه می‌توانند با سرمایه‌گذاران کمک و مساعدت داشته باشند و در شهرستان خوسف سرمایه‌گذاران چینی از راه دور این منطقه را انتخاب کرده‌اند که باید با روی گشاده با آن‌ها برخورد کرد و مهربانی اخلاق ایرانی اسلامی را باید لمس کنند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان جنوبی گفت: کشور چین ابرقدرت آینده است نگاه جمهوری اسلامی به همسایگان شرق است تا اینکه نگاهمان به غرب باشد چراکه از غربی‌ها وفاداری ندیده‌ایم ما با آن‌ها یک لبخند زدیم آن‌ها هم به ما یک لبخند زدند، ما به آن‌ها امتیاز دادیم اما آن‌ها امتیازی ندادند و در وفاداری ثابت کردند که وفادار نیستند.

عبادی با بیان اینکه آینده اقتصاد دنیا در آسیا و شرق آسیا است، افزود: خوشبختانه با کشور چین همکاری‌های خوبی داریم زیرساخت‌ها در کشور آن‌ها فراهم است .

وی بیان داشـت: در استان ما آب برای کشاورزی شاید زیاد وجود نداشته باشد اما آب صنعتی و آب‌های ژرف زیادی وجود دارد که می‌توان آینده خوبی را برای منطقه با آب‌های ژرف رقم زد و زیرساخت‌ها در منطقه باید باشد که دیگر سرمایه‌گذاران برای سرمایه‌گذاری رغبت پیدا کنند .

عبادی افزود: زیرساخت‌ها و پتانسیل‌های خوبی در بحث سرمایه‌گذاری در شهرستان خوسف وجود دارد شهرستان در خصوص تأمین آب صنعتی مشکل خاصی وجود ندارد.

معاونت علمی رئیس‌جمهور جناب آقای دکتر ستاری در جهت کشف آب‌های ژرف همکاری خوبی شده است و زیرساخت‌ها بایستی به نحوی طراحی شود که برای چشم‌انداز آینده مشکل خاصی به وجود نیاید.

وی با بیان اینکه در خصوص گازرسانی به بخش جلگه ماژان مطالعات اولیه انجام شده و امیدواریم در سال جاری عملیات اجرایی آن شروع شود، اظهار داشت:حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی باعث افزایش سرمایه‌گذاری خارجی در کشور خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران