6. فروردين 1397 - 18:38
اورژانس
بیرجندرسا-معاون اورژانس خراسان‌جنوبی از انجام 3 هزار و ۲۷۲ مأموریت از آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی تاکنون توسط اورژانس استان خبر داد و گفت: در طی این مأموریت‌ها ۴۱۳ نفر امدادرسانی شده‌اند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، علیرضا عباسی امروز در گفت‌و گو با فارس، اظهار داشت: طرح سلامت نوروزی از ساعت 8 صبح 24 اسفندماه سال گذشته آغاز و تا 8 صبح روز 15 فروردین‌ماه جاری ادامه دارد.

وی تصریح کرد: اورژانس استان با 64 پایگاه اورژانس و استفاده از 69 دستگاه آمبولانس فعال و همچنین 45 دستگاه آمبولانس پشتیبان و استفاده از توان 420 نیروی فوریت‌های پزشکی آماده امدادرسانی در تمام طول شبانه‌روز به هم‌وطنان است.

معاون اورژانس خراسان‌جنوبی با اشاره به آماده‌باش دو دستگاه اتوبوس آمبولانس در دو شهر بیرجند و نهبندان جهت پوشش حوادث پرتلفات احتمالی در ایام نوروز، گفت: از آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی تاکنون این اتوبوس آمبولانس‌ها هیچ مأموریتی نداشته‌اند.

عباسی با بیان اینکه همچنین دو اورژانس هوایی در بیرجند و طبس فعال هستند، یادآور شد: اورژانس هوایی برای امدادرسانی به بیماران خاص و کمک به مصدمان در مناطق صعب‌العبور در ایام نوروز فعال است.

وی اضافه کرد: آمبولانس‌های اورژانس‌های جاده‌ای در شیفت صبح و عصر(ساعات پرتردد در جاده‌ها) جهت ایجاد آرامش خاطر مسافران نوروزی و یادآوری مخاطرات سفر و حاضر شدن سریع بر بالین مصدومان در حاشیه جاده‌های استان استقرار دارند.

معاون اورژانس خراسان‌جنوبی از انجام 3 هزار و 272 مأموریت از آغاز اجرای طرح سلامت نوروزی تاکنون توسط اورژانس استان خبر داد و افزود: از این تعداد 341 مورد مأموریت برای حوادث ترافیکی و جاده‌ای بوده است.

عباسی با بیان اینکه تعداد مأموریت‌های اورژانس استان از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است، یادآور شد: در طی تمام مأموریت‌های انجام شده توسط اورژانس استان از آغاز اجرای این طرح تاکنون به 413 نفر امدادرسانی شده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین مأموریت‌های صورت گرفته اورژانس استان از زمان آغاز اجرای طرح سلامت تاکنون مربوط به مرکز استان بوده است.

معاون اورژانس خراسان‌جنوبی با اشاره به دایر بودن چهار کمپ سلامت نوروزی در ورودی شهرهای نهبندان، فردوس، سرایان و قاین، گفت: هدف از ایجاد این کمپ‌ها غربالگری فشار خون، قندخون و راهنمایی مسافران نوروزی است.

عباسی با بیان اینکه از ابتدای طرح سلامت نوروزی تاکنون تعداد 10 پرواز توسط اورژانس هوایی استان انجام شده است، خاطرنشان کرد: در طی این پروازها 17 بیمار به مراکز درمانی تخصصی منتقل شده‌اند که اکثر آن‌ها مربوط به حوادث ترافیکی بوده‌اند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران