2. فروردين 1397 - 10:11
عبادی
بیرجندرسا-نماینده مردم بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی شعار سال ۹۷ را دوای بسیاری از دردهای اقتصادی دانست و بر لزوم همکاری مردم و مسؤولان در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال تأکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید محمدباقر عبادی امروز در گفت‌وگو با فارس، ضمن تبریک سال جدید با اشاره به شعار "حمایت از کالای ایرانی" که توسط رهبر انقلاب اسلامی برای سال 97 نامگذاری شد، اظهار داشت: انتخاب شعار سال از سوی رهبر انقلاب اسلامی دارای ویژگی‌های فوق‌العاده است.

وی بیان داشت: زمانی که بحث حمایت از کالای ایرانی مطرح است اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال نیز با آن همراه است لذا ایشان واژه‌ای را برای سال 97 انتخاب کردند که تمام این مسائل در آن نهفته است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی انتخاب شعار سال از سوی رهبری را یک راهکار واحد دانست و گفت: زمانی که نام‌ها متعدد باشد ممکن است مسؤولان به چند جهت تمرکز کنند لذا رهبر انقلاب اسلامی با این نامگذاری تمرکز مسؤولان را به یک امر سوق دادند.

*شعار سال 97؛ دوای بسیاری از دردهای اقتصادی

عبادی شعار سال 97 را دوای بسیاری از دردهای اقتصادی دانست و مطرح کرد: متأسفانه در برخی موارد مشاهده می‌شود خرید کالای خارجی به عنوان یک افتخار محسوب شده و گاهی اوقات نیز به آن مباهات می‌کنند.

وی به مورد خطاب قرار دادن آحاد مردم و مسؤولان در حمایت از کالای ایرانی در سخنان رهبر انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: اینکه ایشان مردم را مورد خطاب قرار دادند بسیار مهم است.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه هیچ کاری در سطح کشور بدون همراهی مردم امکان‌پذیر نیست، اضافه کرد: تولید، اشتغال و دیگر بخش‌ها بدون همکاری مردم موفق نمی‌شود.

*لزوم همکاری مردم در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال

عبادی بر لزوم همکاری مردم در راستای تحقق بخشیدن به شعار سال تأکید کرد و گفت: مردم باید در این زمینه نهایت همکاری را کنند و بدانند نقش آن‌ها بسیار پررنگ است بنابراین اگر همراهی مردم نباشد کار انجام نخواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در برخی خانواده‌ها دغدغه کالای ایرانی مطرح است، ادامه داد: برخی اجناس ایرانی دارای کیفیت‌های قابل قبولی هستند.

*عدم فرهنگ‌سازی درست؛ زمینه‌ساز گرایش به کالای خارجی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد: کالاهای باکیفیت ایرانی نیز وجود دارد که کیفیت آن‌ها از کالاهای خارجی بالاتر است ولی به دلیل عدم فرهنگ‌سازی درست به سراغ کالای خارجی می‌رویم.

عبادی حمایت از کالای ایرانی را زمینه‌ساز اشتغال فرزندان کشور، اقتصاد مقاومتی، تقویت اقتصاد درون، استحکام استقلال کشور و ناامیدی بدخواهان نظام و ایران اسلامی دانست و بیان داشت: خرید کالای ایرانی یعنی اقتدار ایرانی اسلامی و پادزهر تحریم‌های استکبار جهانی علیه کشور ایران.

*تعصب خرید کالای ایرانی را در وجود خود تقویت کنیم

وی با اشاره به اینکه باید تعصب خرید کالای ایرانی را در وجود خود تقویت کنیم، ادامه داد: اگر نسبت به تولید داخلی تعصب داشته باشیم اقتدار کشور بیشتر و تولید رونق می‌گیرد.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: کالاهای خارجی از چین و ترکیه وارد کشور و مورد استقبال مردم قرار می‌گیرد و گاها به خرید کالای خارجی افتخار می‌کنیم این در صورتی است که از بیکاری فرزندان کشور حرف می‌زنیم.

*لزوم تبلیغات کالاهای داخلی

عبادی بر لزوم تبلیغات کالاهای داخلی تأکید کرد و گفت: هر جایی که تبلیغات به خوبی انجام شد مردم نیز همراهی خوبی را نشان دادند لذا باید در این زمینه تبلیغات شود که محقق شدن این امر نیازمند همراهی و همکاری مسؤولان، رسانه‌ها و صداوسیما است.

وی خطاب به مسؤولان متذکر شد: در ادارات به سراغ کالاهای خارجی نروید و از کالاهای ایرانی استفاده کنید.

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی به عملکرد دولت و دستگاه‌های مرتبط در تحقق شعار سال گذشته اشاره کرد و توضیح داد: گر چه تلاش‌هایی صورت گرفت اما تلاش‌ها به اندازه کافی نبود.

*برخی مسؤولان از شعارهایی که رهبری معین می‌کنند منحرف می‌شوند

عبادی با ابراز تأسف از اینکه برخی مسؤولان از شعارهایی که رهبر انقلاب اسلامی معین می‌کنند برخی اوقات منحرف می‌شوند، تصریح کرد: ادبیات مسؤولان باید به شعار سال جهت‌دهی و در این چهارچوب قرار گیرد.

وی اعلام کرد: متأسفانه در خصوص شعار سال گذشته بحث‌هایی مطرح می‌شد که ربطی به اقتصاد مقاومتی نداشت این در صورتی است که کادر اقتصاد مقاومتی خیلی بالاتر از آنچه اتفاق افتاد، بود.

*دشمن اقتصاد کشور را نشانه گرفته است/ اقتصاد مقاومتی؛ پادزهر مقابله با توطئه‌های دشمن

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دشمن دقیقاً اقتصاد کشور را هدف قرار داده است، بیان داشت: آمریکایی‌‌ها با فشارهای اقتصادی و تحریم‌ها سعی می‌کنند کارخانجات را ورشکسته و با ایجاد نارضایتی از درون انقلاب اسلامی را از درون به هم بریزند.

عبادی پادزهر مقابله با توطئه‌های دشمن را اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: پایه‌های اقتصاد نباید به بیرون متکی باشد و باید اقتصاد قوی داشته باشیم.

وی متذکر شد: اقتصاد مقاومتی باید درون‌زا باشد، کشور ایران دارای 80 میلیون جمعیت است و اگر تمام جمعیت کشور کالای ایرانی بخرند دیگر بیکاری و رکود معنایی نخواهد داشت.

*حمایت از کالای ایرانی؛ موتور محرک اقتصاد مقاومتی

نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، خوسف و درمیان در مجلس شورای اسلامی موتور محرک اقتصاد مقاومتی را حمایت از کالای ایرانی دانست و تأکید کرد: مسؤولان باید تذکر دهند تا هیچ کالای خارجی خریداری نشود و رسانه‌ها نیز در این زمینه همراهی کنند.

عبادی در پایان خاطرنشان کرد: باید با تبلیغات و راهنمایی خوب آثار خرید کالای ایرانی بیان شود و مردم نیز در این زمینه تعصب داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران