28. اسفند 1396 - 11:05
بازارچه های نوروزی
بیرجندرسا-رئیس اداره میراث فرهنگی فردوس به برپایی ۲۰ غرفه عرضه و فروش صنایع دستی در سطح این شهرستان اشاره کرد و گفت: در این غرفه ها به مساحت ۳۵۰ متر مربع صنایع دستی و سوغات شهرستان عرضه خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، روح الله صداقت در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به اقدامات انجام شده برای استقبال از سفرهای نوروزی اظهار داشت: با توجه به قرارگیری شهرستان فردوس در مسیر زائران مشهدالرضا(ع) این شهرستان یکی از پرترددترین شهرستان های استان است.

وی با بیان اینکه در همین راستا در بخش خدمات سفر و امنیت راه ها تمامی تابلوهای سطح جاده تعویض و نوسازی شده است، بیان کرد: تاکنون بالغ بر دو هزار تابلو راهنمایی و رانندگی نوسازی و تعویض شده است.

برپایی ۷ سیاه چادر عشایری

رئیس اداره میراث فرهنگی فردوس با اشاره به اصلاح ورودی تمامی مجتمع های خدماتی بین راهی شهرستان، عنوان داشت: همچنین نقاط حادثه خیز سطح جاده ها شناسایی شده و در این نقاط سیاه چادرهای عشایری برای اسکان و پذیرایی مسافران پیش بینی شده است.

صداقت از برپایی هفت سیاه چادر عشایری در این نقاط خبر داد و گفت: از این تعداد دو مورد در کمپ موقت فردوس، یک مورد در کیلومتر ۳۵ جاده فردوس، یک مورد در باغستان علیا، دو مورد در روستای برون و یک مورد نیز در محل آبگرم معدنی فردوس پیش بینی شده است.

وی همچنین به برپایی ۲۰ غرفه عرضه و فروش صنایع دستی در سطح این شهرستان اشاره کرد و افزود: در این غرفه ها به مساحت ۳۵۰ متر مربع صنایع دستی و سوغات شهرستان عرضه خواهد شد.

پیش بینی اسکان یک هزار نفر

رئیس اداره میراث فرهنگی فردوس با اشاره به تمهیدات پیش بینی شده برای اسکان مسافران نوروزی، بیان داشت: در این راستا اقامتگاه های بومگردی در حوزه کویر با ظرفیت اسکان روزانه ۲۰۰ نفر پیش بینی شده است.

صداقت با بیان اینکه در بخش هتل ها و مراکز وابسته به آموزش و پرورش نیز ظرفیت اسکان روزانه ۶۰۰ نفر وجود دارد، افزود: در مجموعه آبگرم معدنی فردوس نیز اسکان روزانه ۲۵۰ نفر پیش بینی شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر همه این ها در کمپ موقت فردوس، پارک ملت و پارک دلگشا این شهر مکان هایی برای اسکان مسافران در نظر گرفته شده است.

به گفته وی در حال حاضر بالغ بر ۱۶۲ اثر تاریخی شناسایی شده در سطح شهرستان فردوس وجود دارد که از این تعداد ۷۲ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران