27. اسفند 1396 - 9:38
بیرجندرسا-مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: در بحث پیشگیری و آموزش نیز جوانان هلال‌احمر اقداماتی را انجام می‌دهند که در قالب طرح پیشگیری تعداد ۲۴ پایگاه ثابت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در سطح استان ایجاد شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، جواد خامسان امروز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: طرح نوروزی جمعیت هلال‌احمر استان از 25 اسفندماه جاری آغاز و تا 15 فروردین ماه 97 ادامه دارد.

وی گفت: در سطح استان 31 پایگاه جمعیت هلال‌احمر در ایام نوروز وجود دارد که از این تعداد 22 پایگاه ثابت و هشت پایگاه سیار هستند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی با بیان اینکه یک تیم واکنش سریع نیز در مرکز استان مسؤولیت امدادرسانی را برعهده دارد، افزود: همچنین در این 31 پایگاه در سطح استان تعداد 2 هزار و 640 نفر نیروی انسانی همکاری دارند.

خامسان تصریح کرد: در بحث پیشگیری و آموزش نیز جوانان هلال‌احمر اقداماتی را انجام می‌دهند که در قالب طرح پیشگیری تعداد 24 پایگاه ثابت ایمنی و سلامت مسافران نوروزی در سطح استان ایجاد شده است.

وی با بیان اینکه در این طرح تعداد 13 پست ثابت 12 ساعته، پنج پست ثابت 24 ساعته و شش پست سیار وجود دارد، ادامه داد: همچنین در کنار این طرح در اماکن و شهرهای پرتردد 9 خیمه نماز، 9 فضای دوستدار کودک و 14 ایستگاه سلامت برپا می‌شود.

مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: همچنین کمپین ملی"نه به تصادفات" با هدف کاهش حوادث و همراهی رانندگان و مسافران نوروزی برای بهبود رفتار ترافیکی ایجاد شده است.

خامسان با بیان اینکه 25 دستگاه آمبولانس و 13 خودروی نجات در ایام نوروز فعال هستند، اظهار کرد: در ایام نوروز 96 تعداد یک هزار و 62 مورد حوادث به وقوع پیوسته که 3 هزار و 835 نفر در این حوادث دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه یک هزار و 520 تیم به محل حوادث سال 96 اعزام شدند، افزود: تعداد 744 نفر نیز توسط جمعیت هلال‌احمر استان نجات پیدا کردند و 477 نفر اسکان داده شدند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران