26. اسفند 1396 - 8:19
با صدور احکامی جداگانه رقم خورد
تغییر در مدیریت 2 دانشگاه خراسان جنوبی
دانشگاه
بیرجندرسا-ریاست دانشگاه بیرجند بعد از 4 سال به دکتر احمد خامسان سپرده شد و همچنین دکتر سید حسن هاشمی نیز به عنوان سرپرست جدید دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی منصوب شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، در روزهای اخیر تغییر در انتصاب مدیریت های دو دانشگاه مهم خراسان جنوبی خبر مطرح رسانه های استان شد.

احمد خامسان سرپرست دانشگاه بیرجند شد

وزیر علوم با صدور حکمی، دکتر احمد خامسان را به سمت "سرپرست دانشگاه بیرجند" منصوب کرد.

در این حکم انتصاب خطاب به خامسان آمده است: با عنایت به مراتب تعهد، تخصص و تجارب جناب‌عالی، به موجب این حکم به سمت سرپرست دانشگاه بیرجند منصوب می‌شوید. انتظار می‌رود با بهره‌مندی از تجارب همه اعضای هیات علمی دانشگاه و استفاده از تمامی ظرفیت‌های استان و همچنین جامعه نیکوکاران حامی آموزش عالی، وظایف سرپرستی دانشگاه را بر پایه قوانین، سیاست‌ها و برنامه‌های تقدیم شده به مجلس شورای اسلامی و مأموریت‌های تعیین شده برای آن دانشگاه به انجام رسانید.

امید است با رعایت منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید در حفظ بیت‌المال و اعمال سیاست‌های مؤثر صرفه‌جویی در هزینه‌ها، پرهیز از تجمل‌گرایی، تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی و ارتقای علمی، فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه، نهایت کوشش و اهتمام خویش را به کار برید.

احمد خامسان متولد سال ۱۳۴۵ در شهر بیرجند، فارغ التحصیل کارشناسی روان‌شناسی بالینی و کارشناسی ارشد روان‌شناسی تربیتی از دانشگاه تهران و دکتری روان‌شناسی از دانشگاه یورک انگلستان است.

وی در حال حاضر دانشیار گروه روان‌شناسی دانشگاه بیرجند است.

خامسان تاکنون راهنمایی و مشاوره بیش از ۱۰۰ پایان نامه کارشناسی ارشد را برعهده داشته، حدود ۳۴ مقاله علمی پژوهشی در مجلات معتبر منتشر کرده و همچنین تعداد زیادی مقاله در همایش‌ها و کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی ارایه کرده است. افزون بر این، وی در انجمن‌های علمی و حرفه‌ای مرتبط با رشته تحصیلی خود عضویت دارد.

سوابق علمی و اجرایی خامسان شاملِ عضویت در هیأت امنای دانشگاه‌های خراسان‌جنوبی، مدیر مرکز مشاوره و درمان دانشگاه، مدیر گروه، معاون آموزشی دانشکده، راه‌اندازی آزمایشگاه‌های روان‌شناسی، طرح تفکیک و راه‌اندازی دانشکده روان‌شناسی و علوم‌تربیتی، مدیر اتاق فکر استان خراسان جنوبی، مدیر دفتر نظارت و ارزیابی دانشگاه، عضویت در شوراهای متعدد دانشگاه است.

پیش‌ازاین دکتر خلیل خلیلی ریاست دانشگاه بیرجند را به مدت چهار سال بر عهده داشت که وزیر علوم در نامه ای جداگانه از خدمات وی تقدیر و سپاسگذاری کرد.

انتصاب هاشمی به عنوان سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی

در حکمی از سوی فرهاد رهبر، ریاست عالی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر سید حسن هاشمی به سمت سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی خراسان جنوبی و بیرجند منصوب شد.

هاشمی دارای درجه علمی دکترای تخصصی حقوق جزا و جرم‌شناسی و از اساتید حقوق دانشگاه است.

وی از سال 1378 تاکنون عضو هیأت علمی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند بوده و در این مدت سمت‌هایی چون مدیریت گروه حقوق قضایی دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند، معاونت آموزشی این دانشگاه و در فاصله سال‌های 1393 - 1392 ریاست دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و استان و دبیری هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی خراسان‌جنوبی را عهده‌دار بوده است.

گفتنی است هاشمی مسؤولیت‌هایی چون مشاور حقوقی استاندار پیشین خراسان‌جنوبی را نیز در کارنامه خود دارد.

همچنین دکتر فرهاد رهبر از تلاش های ارزنده دکتر علیرضا حسنی رئیس سابق دانشگاه آزاد اسلامی بیرجند و خراسان جنوبی قدردانی کرد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران