23. اسفند 1396 - 17:54
معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی:
دستگاه های اجرایی افق ١۴٢٠ خود را تهیه کنند
علوی مقدم
بیرجندرسا-معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: دستگاه های اجرایی افق ١۴٢٠ خود را تهیه و در اختیار شهرستان ها قرار دهند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از مهر، سید مجتبی علوی مقدم صبح چهارشنبه در همایش شهرداران شهرهای خراسان جنوبی اظهار کرد: یکی از افتخارات نظام جمهوری اسلامی واگذاری امور مردم به خودشان است.

معاون امور هماهنگی استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: از آنجایی که شوراها مورد اعتماد مردم هستند از ارکان جمهوری اسلامی محسوب می شوند که همه دستگاه های اجرایی بایدبه این مهم توجه داشته باشند.

وی با اشاره به اینکه مدیریت واحد شهری در تمام دنیا جاری است، ادامه داد: در کشور ما مقدمات کار از سال ٩٢ شروع شده و در کارگروه امور زیربنایی همه دستگاه های اجرایی را موظف کردیم که افق ١۴٢٠ خود را تهیه و در اختیار شهرستان ها قرار دهند.

علوی مقدم گفت: تعیین تکلیف کردیم که از نیمه اول سال ٩٧ مشاورین راهبردی در شهرداری ها حضور داشته باشند و توصیه به استفاده از مشاورین بومی است و شهرداری ها و شورای شهر با توجه به آسیب های اجتماعی باید در حوزه موضوعات اجتماعی نیز عکس العمل مناسب داشته باشند.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با اشاره به اینکه به موضوع آموزش در استان ما توجه جدی نشده است، بیان کرد: آموزش شورای شهر چه به صورت مجازی و چه حضوری را در دستور کار داریم چرا که آموزش زیر بنای توسعه است.

علوی مقدم ادامه داد: با توجه به نزدیکی ایام نوروز توصیه می شود شهرداری ها سیما و منظر عمومی شهرها، ساخت و سازهای غیر مجاز و فعال کردن کارگروه های مربوطه را در نظر داشته باشند و از فرصت نوروز برای معرفی خراسان جنوبی نهایت استفاده را داشته باشیم.

در این مراسم که به مناسبت سالروز شهادت شهید مهدی باکری و روز شهرداری نامگذاری شده بود از ٢٧ شهردار شهرهای خراسان جنوبی تجلیل شد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران