23. اسفند 1396 - 17:48
کریمیان
بیرجندرسا-رئیس حوزه هنری استان خراسان جنوبی گفت: به مناسبت سالروز شهادت شهید سید مرتضی آوینی و هفته هنر انقلاب اسلامی، 150 عنوان برنامه با همکاری دستگاه های دولتی و مردم در استان برگزار می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از ایرنا، مجید کریمیان روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار داشت: هفته هنر انقلاب اسلامی از سه سال گذشته با تاکید مقام معظم رهبری و همزمان با شهادت شهید آوینی در تقویم جمهوری اسلامی ایران به ثبت رسید.
وی ادامه داد: گرامیداشت این هفته سازمانی نیست بلکه تمام دستگاه های اجرایی طبق بخشنامه ارسال شده از وزارت کشور موظف به همکاری و فعالیت در این حوزه هستند.
به گفته وی برنامه های امسال هفته هنر در سه محور عمومی، تخصصی و طرح آمایش هنری استان با رویکرد مساجد و هیات های مذهبی با عنوان طرح جهادی شهید مسعود تواضع برگزار می شود.
وی فرمانداری بیرجند و اداره های کل فرهنگ و ارشاد، صدا و سیما، بنیاد شهید و امور ایثارگران، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، آموزش و پرورش، میراث فرهنگی، سازمان تبلیغات، کانون فرهنگی هنری مساجد و ... را از مهمترین دستگاه های دست اندرکار هفته هنر انقلاب اسلامی بیان کرد.
رئیس حوزه هنری خراسان جنوبی گفت: تقدیر از هنرمندان برجسته 96، پوشش خبری و رسانه ای برنامه های رادیویی و تلویزیونی، برگزاری میزگرد رسانه ای، نقد و بررسی آثار سینمایی، دیدار با خانواده شهدای هنرمند، برگزاری کارگاه های هنری و تاریخ شفاهی از مهمترین برنامه های این هفته در استان است.
وی نشست ادبی هنر انقلاب اسلامی، فضاسازی شهری، برپایی نمایشگاه هنری، اکران فیلم های ارزشی، برگزاری تئاتر بچه های مسجد، و مسابقات کتابخوانی در 11 شهرستان استان را از دیگر برنامه های محوری در این هفته ذکر کرد.
کریمیان بزرگداشت شاعر انقلابی آقای حسامی، نکوداشت حجت الاسلام والمسلمین دیانی و برگزاری مراسم سعی سعید را از محوری ترین برنامه های حوزه هنری انقلاب اسلامی در بیرجند عنوان کرد.
از 20 فروردین به مدت هفت روز هفته هنر انقلاب اسلامی نامگذاری شده است.
شهید آوینی از مستندسازان روایت فتح بود که مقام معظم رهبری وی را «سید شهیدان اهل قلم» نامیدند.

انتهای پیام /

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران