23. اسفند 1396 - 17:41
تقی زاده
بیرجندرسا-رئيس شورای شهر بیرجند با بیان اینکه بیرجند تمیزترین شهر کشور معرفی شده است، گفت: شهرداری‌ها در توسعه شهری و محیط شهری نقش زیادی دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ابراهیم تقی زاده ظهر امروز در نخستین همایش تجلیل از شهرداران خراسان جنوبی با اشاره به اینکه بیرجند به‌عنوان تمیزترین شهر کشور معرفی شده است اظهار کرد: حق بهره‌مندی از محیط‌زیست سالم با نشاط و تمیز حق شهروندی هر فردی است.

وی نقش شهرداری‌ها را در توسعه شهری و محیط شهری عنوان کرد و افزود: خدمات دیگر ادارات و سازمان‌ها در سطح شهر در فعالیت شهرداری‌ها متجلی می‌شود.

رئیس شورای شهر بیرجند تصریح کرد: نقش شهرداری در ایجاد تعامل و هماهنگی‌ها مهم بوده تا استفاده مطلوب از اراضی و زمین‌ها برای ایجاد شهرسازی مناسب انجام شود .

تقی زاده با تأکید بر نقش فضاهای شهری در ایجاد معضلات اجتماعی تصریح کرد: شهرداری در ابعاد مختلف زمینه‌ساز برای کمک به دستگاه‌های امنیتی و محیط‌زیست و دستگاه‌های خدماتی است.

وی ادامه داد: در درازمدت دستگاه‌های خدمات رسان به شهرداری‌ها واگذار شود تا خدمات به‌صورت متمرکزتر و بهتر ارائه شود.

محمدعلی جاوید نیز در حاشیه همایش تجلیل از شهرداری‌ها، اظهار داشت: این همایش نخستین همایش تجلیل از شهرداران است و امیدواریم تجلیل از شهرداران تداوم داشته باشد چراکه خروجی آن به نفع مردم است.

 

وی با اشاره به اینکه ستاد تسهیلات خدمات در شهر تشکیل شده است، گفت: این ستاد به‌جز پاک‌سازی شهر کار جمع‌آوری پسماندها، برگزاری جشن‌های فرهنگی، اطلاع‌رسانی مکان‌های تفریحی گردشگری، آتش‌نشانی و خدمات شهری را بر عهده دارد.

 

شهردار بیرجند خاطرنشان کرد: تجلیل از شهرداران به مناسبت روز شهردار بوده است و از 27 شهردار استان خراسان‌جنوبی تجلیل شد.

انتهای پیام /

نظرات کاربران