23. اسفند 1396 - 13:04
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد
فعالیت 50 هزار دانش آموز همیار پلیس در خراسان جنوبی
همیار پلیس
بیرجندرسا-مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: در ایام نوروز 97 بیش از 50 هزار دانش آموز ابتدایی به عنوان همیار پلیس با پلیس راه و راهور استان همکاری می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، عباس لامعی درخصوص طرح همیار پلیس، اظهار داشت: طرح هميار پليس به عنوان يكي از راهكارهاي عملي آموزش مقرارت راهنمايي و رانندگي به كودكان با همكاري پليس راهور و مديران مدارس و دانش آموزان در استان اجرا می شود که زمینه ساز کاهش سوانح رانندگی می شود.

وی با بیان این‌که همیار شدن کودکان موجب افزایش حفظ خودباوری و مسئولیت‌پذیری آنان می‌شود اضافه کرد: همیاران پلیس در افزایش ارتقای فرهنگ ترافیک و پیشگیری از بروز تصادفات نقش زیادی ایفا کرده‌ و می کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به پلیس مدرسه در مدارس استان، ادامه داد: حکم این پلیس‌های مدرسه در حکم مامور پلیس است و قطعا رانندگان متخلف در صورت گزارش این افراد جریمه می‌شوند.‏ ‏

لامعی با اشاره به فعال بودن همه مدارس استان در ارتقای فرهنگ ترافیک، افزود: در کنار 50  هزار دانش آموزش همیار پلیس، 250 فرهنگیار ترافیک نیز در خراسان جنوبی فعالیت می‌کنند که امیدواریم تخلفات در نوروز ۹۷ با کمک این افراد کاهش یابد.‏

انتهای پیام/

نظرات کاربران