23. اسفند 1396 - 12:36
حجت الاسلام عبادی
بیرجندرسا-نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه گاهی با دیدن تصاویر هوایی از شهر بیرجند به دلیل وجود بی‌سروسامانی خجالت می‌کشم، گفت: در طرح جامع برای شهر باید همه چیز دیده شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با شهرداران خراسان جنوبی اظهار داشت: روز بزرگداشت شهرداری و یاد و خاطره شهید مهدی باکری را گرامی می‌داریم امیدواریم در راه اهداف عالیه همه شهدا بتوانیم گام برداریم.

وی با بیان اینکه مسئولیت سنگینی بر دوش شما نهاده شده است، افزود: اهمیت شغل شما از دو نظر مهم است در وهله نخست اینکه به‌صورت روزمره مردم به همکاری شما نیاز دارند و این برای مردم اهمیت زیادی دارد زیرا هدف اصلی این مجموعه گره‌گشایی کار مردم است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی گفت: همکاری در روند امور مردم نباید کم‌اهمیت یا کم تفاوت باشد، بلکه باید مشکلات مردم را حل کنید و از نظر قانونی شغل شما برخی امور را ایجاب می‌کند اینکه شما منتظر باشید که هرچه کسی از در وارد شود چه خواهد کرد تا شما حل کنید این درست نیست.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه کمتر عبادتی نزد خدا در این جایگاه است که مشکل مردم و کشور تسکین یابد، افزود: کمتر عبادتی در این است که کار مردم راه بیفتد، شما باید قدر خود را بدانید راه آخرتی کار شما خوب و باز است.

وی بیان داشت: این امر را ساده تصور نکنید مردم روزمره به کار شهرداری مرتبط اند زیرا بخشی از کار شما ارتباط با شهر و شهرسازی است که کاری درازمدت است و آثارش در دراز مدت ظاهر می‌شود که خوب يا بد عمل شده است.

امام‌جمعه شهرستان بیرجند بیان داشت: باید کارها دورنگر باشند از تصمیماتی که امروز می‌گیرد 50 سال آینده برای رفاه مردم چه جوابی خواهد داشت.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه متأسفانه خیابان‌های کم‌عرضی در شهر ساخته شده است که مشخص نیست در زمانی که این خیابان‌ها ساخته شده مسئولان مربوطه در خواب به سر می‌بردند یا بیدار بودند گفت: چطور مجوز به ساخت خیابان‌های کم‌عرض دادند؟!

وی افزود: نقشه جامع شهری که از جهت یک جامعه پیشرفته و همه نیازها درست جواب بگوید، کجا است؟

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ساختمان‌های بلند و سر به فلک کشیده سایه خانه‌های دیگر را خراب می‌کند بیان داشت: ما شاهد هستیم این شهر در فاصله 35 سال این وسعت را پیدا کرده، شهری کوچک بوده، اما آیا بهتر نبود مسئولان مربوطه مکانی مناسب برای ساخت برج‌سازی ومکانی برای ویلا سازی در نظر می‌گرفتند؟

امام جمعه بیرجند با انتقاد از روند نامنظم ساخت و ساز در شهر گفت: در حال حاضر وقتی عکس‌های ماهواره‌ای از شهر بیرجند پخش می‌شود، بنده خجالت می‌کشم که چگونه این ساخت و ساز نامنظم بی‌سروسامان رخ داده است.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: باید طرح جامعی برای شهر در نظر گرفته تا همه چیز در آن دیده شود و بهترین نداشته‌ها را می‌تواند به تدبیر شماها از هر جایی آورد.

انتهای پیام /

نظرات کاربران