20. اسفند 1396 - 17:29
قزلباش
بیرجندرسا-مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: سال جاری ۳ هزار و ۴۳۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال پرداخت کردیم و هم اکنون هیچ متقاضی در انتظار دریافت تسهیلات ازدواج نیست.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، امیرحسام قزلباش امروز(۲۰ اسفند) در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: بانک کشاورزی استان برای طرح های بزرگ صنعتی و صنایع وابسته کشاورزی استان در سال جاری ۵۳۲ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت کرده است.

وی بیان کرد: در بخش باغات امسال ۲۶ هزار و ۹۴۱ فقره بیمه نامه با سطح بیمه شده ۱۸هزار هکتار صادر شده و در بخش زراعت ۴ هزار و ۲۳۰ فقره بیمه نامه صادر شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سال جاری تاکنون ۳۶ هزار و ۵۰۱ فقره تسهیلات با مبلغ ۵ هزار و۴۳۰ میلیارد ریال به بهره‌برداران استان پرداخت کردیم، ادامه داد: براساس ماده قانون بودجه موضوع بخشودگی تسهیلات زیر یک میلیارد ریال بدهکاران که سود و متفرعات آن در صورتی که اصل اولیه توسط بهره‌بردار پرداخت شود سود آن از هر اعتباری که دولت در قالب قانون بودجه در اختیار بانک می‌گذارد بخشیده می‌شود و ۶ درصد وجه التزام را بانک ها با اختیارات خود مورد بخشودگی قرار می‌دهند.

طرح های اشتغال و خسارت دیدگان کشاورزی

قزلباش بیان کرد: تاکنون ۱۰۲ پرونده (طرح اشتغال) به بانک کشاورزی با اعتباری بالغ ۵۴۵ میلیارد ریال ارسال شده است و که حدود ۳۰ میلیارد ریال آماده پرداخت به متقاضیان و مابقی در حال بررسی است در حال حاضر ۲۲ هزار نفر خسارت دیده به بانک کشاورزی استان معرفی شدند که تاکنون از این تعداد به ۱۳ هزار و ۸۳۴ نفر متقاضی به مبلغ ۶۵۸ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی با بیان اینکه منابع استان در بانک کشاورزی ۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال است، عنوان کرد: مانده تسهیلات این بانک ۹ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال است که بر اساس عرف بانکی باید نسبت منابع به مصارف ۸۰ درصد باشد اما این در بانک کشاورزی استان ۱۳۵درصد است و این نشان می دهد که بیشتر از منابع در اختیار برای حمایت از بخش کشاورزی تسهیلات پرداخت کردیم.

کمک های خیریه به اقشار مختلف

قزلباش افزود: در سه مرحله جهیزیه نوعروسان روستایی را به مبلغ یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون ریال عهده دار شدیم و در احداث مرکز جامع سلامت در شهر مود بالغ بر ۷ میلیارد ریال مشارکت کردیم که سال آینده به بهره برداری می‌رسد، کمک ۳۰ میلیون ریالی به جشن گلریزان برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت، کمک ۷۰ میلیون ریالی به توانبخشی حضرت علی اکبر(علیه السلام) از دیگر فعالیتهای این بانک در امور خیریه است که در مجموع بالغ بر ۸ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال بانک کشاورزی استان برای امور خیریه هزینه کرده و این روند ادامه دارد.

صدور بیمه دام و رتبه اول خراسان جنوبی

وی از صدور ۸ هزار و ۷۴۹ فقره بیمه نامه در بخش دام استان خبر داد و گفت: در سال جاری در بحث بیمه دام رتبه اول کشور را خراسان جنوبی کسب کرده است در حال حاضر بالغ بر ۴۶۶ هزار نفر است که این میزان ۶۷ درصد جمعیت استان را شامل می شود.

قزلباش افزود: سال جاری ۳ هزار و ۴۳۴ فقره تسهیلات قرض الحسنه ازدواج به مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال پرداخت کردیم و هم اکنون هیچ متقاضی در انتظار دریافت تسهیلات ازدواج نیست.

مدیر شعب بانک کشاورزی خراسان جنوبی گفت: بر اساس رسالت خدمت رسانی در بخش کشاورزی در مجموع بانک کشاورزی با ۳۹ شعبه و دو باجه و مجموع ۵۰۷ نفر پرسنل در حال فعالیت در استان است.

با سیاست های حمایتی دولت و جبران خسارتها در این خصوص از سال ۸۹ تاکنون ۲۴۲هزار و ۸۶۵ فقره بیمه نامه در حوزه های مختلف بخش کشاورزی صادر شده و از کشاورزان ۲۹۰ میلیارد ریال حق بیمه اخذ شده اما بالغ بر ۸۷۱ میلیارد ریال غرامت برای جبران خسارت به کشاورزان پرداخت کردیم.

وی با بیان اینکه در مجموع از ابتدای سال ۱۳۸۱ بانک کشاورزی به عنوان واحد مستقل در استان خراسان جنوبی شروع به کار کرده، افزود: از ابتدای این سال تاکنون در مجموع ۶۰۴ هزار فقره تسهیلات با اعتبار بالغ بر ۴۰ هزار میلیارد ریال در زیربخش های مختلف تسهیلات پرداخت کرده است.

 انتهای پیام/

نظرات کاربران