آی پرسه
همراه لحظه های جوانی
20. اسفند 1396 - 16:58
شجاع
بیرجندرسا-فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان این که 50 درصد پرونده های سرقت در استان طی سال جاری، منجر به کشف شده است، گفت: 80 درصد سرقت ها مربوط به خودروهای پراید مدل 86 به پایین بوده که از ضریب ایمنی کمتری برخوردار هستند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار مجید شجاع فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به مهمترین اقدامات فرماندهی انتظامی استان خراسان جنوبی در سال جاری، اظهار کرد: در بحث فوریت های 110، کل تماس های  شهروندان درسال جاری در این زمینه 207 هزار و940 مورد بوده است که نسبت به مدت مشابه خویش در سال گذشته 9 درصد افزایش داشته است.

وی افزود: تعداد تماس های عملیاتی در این زمینه 145 هزار و 494 مورد بوده است  که 28 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه خویش در سال گذشته داشته است.

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با بیان این که در سال جاری کل تماس های افراد در بحث راهنمایی و ارشاد نیز 53 هزار و 3 مورد بوده است، تصریح کرد: در این خصوص نیز افزایش 22 درصدی را شاهد بوده ایم.

سردار شجاع اضافه کرد: در ایام مذکور تعداد 9 هزار و 443 مورد تماس غیر قابل رسیدگی نیز با مراکز پلیس در استان گرفته شده است که نشان دهنده افزیش 16 درصدی در این زمینه بوده است.

افزایش 55 درصدی کشف مواد مخدر

وی با بیان این که از ابتدای سال جاری تاکنون 43.5 تن انواع موادمخدر در سطح استان کشف و ضبط شده است، عنوان کرد: این میزان نسبت به مدت مشابه سال قبل 55 درصد افزایش داشته است.

فرمانده انتظامی استان ادامه داد: سوخت قاچاق در استان 52 درصد افزایش، کشف انواع سلاح جنگی و شکاری22 درصد افزایش، کشف خودروهای سرقتی 53 درصد افزایش و کشف موتورسیکلت سرقتی کاهش داشته است.

نشست خبری سردار شجاع

سرقت ها 8 درصد افزایش داشته است

سردار شجاع ضمن اشاره به این که در مجموع سرقت ها با 8 درصد افزایش روبرو بوده است، یادآور شد: سرقت منزل 9 درصد کاهش، سرقت خودرو 81 درصد افزایش، سرقت مغازه 12 درصد افزایش و کشف سرقت ها 17 درصد افزایش داشته است.

وی با بیان این مطلب که 50 درصد پرونده های سرقت منجر به کشف شده است، افزود: آنچه مسلم است آن است که بیش از 90 درصد خودروهای سرقتی در مرکز استان بوده که از این تعداد 80 درصد سرقت ها مربوط به خودروهای پراید مدل 86 به پایین بوده که از ضریب ایمنی کمتری برخوردار هستند.

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به این که در حوزه انضباط اجتماعی و برخورد با رانندگان متخلف با 7 درصد افزایش روبرو بوده ایم، تبیین کرد: 864 دستگاه خودروی بالای یک میلیون تومان خلافی نیز در استان توقیف شده است.

سردار شجاع با بیان این که از ابتدای سال جاری تاکنون 12 هزار موتورسیکلت که بیشتر آن ها با حرکات نمایشی مخل نظم و آرامش بودند توقیف و به پارکینگ ها هدایت شدند، ابراز کرد: همچنین در این مدت بیش از 37 هزار فقره گواهی نامه  بالغ بر 38 هزار مورد شماره گذاری خودرو و موتورسیکلت و 36 هزار فقره گذرنامه صادر شده است.

وی مطرح کرد: در زمینه طرح های مبارزه با توزیع و مصرف موادمخدر نیز تاکنون حدود یک هزار دستگاه خودرو و 77 موتورسیکلت از قاچاقچیان متوقف شد.

افزایش آمار تصادفات و تلفات جاده ای

فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی اذعان داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 4 هزار و 300 فقره تصادف در جاده های استان به وقوع پیوسته که نسبت به سال گذشته 22 درصد افرایش داشته است.

سردار شجاع ضمن بیان اینکه تعداد مجروحان در تصادفات 21 درصد افزایش، تعداد متوفیان درون شهری 11 درصد کاهش و تعداد متوفیان در جاده های برون شهری 20 درصد افزایش داشته است، گفت: در مجموع 5 هزار و 200 نفر در تصادفات رانندگی خراسان جنوبی مجروح و 240 نفر نیز کشته شدند.

وی در ادامه صحبت هایش با اشاره به سامانه 197 متذکر شد: تاکنون انتقادات از طریق سامانه 197 حدود 3 درصد کاهش، درخواست و پیشنهادات 8 درصد کاهش، تقدیر 23 درصد افزایش و راهنمایی از پلیس 11 درصد افزایش داشته است.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی اظهار داشت: در مجموع تعداد 13 هزار و 500 نفر با سامانه 197 تماس گرفتند که نسبت به سال گذشته 8 درصد افزایش داشته است.

نشست خبری سردار شجاع

افزایش 85 درصدی جرایم سایبری

سردار شجاع با اشاره به این نکته که جرایم سایبری درخراسان جنوبی 85 درصد افزایش داشته است، گفت: همچنین در حوزه کشفیات جرایم سایبری نیز با  40 درصد و دستگیری مجرمان سایبری با 90 درصد افزایش روبرو بوده ایم.

وی اضافه کرد: برداشت اینترنتی از حساب های بانکی 87 درصد افزایش داشته است که توجه ویژه هم استانی ها و ملاحظات حفاظتی و ایمنی را می طلبد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی عنوان کرد: کلاهبرداری رایانه ای، مزاحمت های اینترنتی و انتشار عکس و فیلم های خانوادگی نیز در استان با افزایش روبرو بوده است.

شناسایی 150 ادمین فعال

سردار شجاع همچنین از شناسایی 150 ادمین فعال سایت ها، کانال ها و گروه های اجتماعی خبر داد و ابراز کرد: همچنین بیش از 4 هزار و 500 نفر مشمولان خدمت وظیفه عمومی از استان به دوره سربازی اعزام شدند.

افزایش 160 درصدی کشف مواد محترقه

وی در بخش دیگری ازصحبت هایش با اشاره به موضوع چهارشنبه آخر سال(چهارشنبه سوری) و ایام نوروز، متذکر شد: از ابتدای سال جاری تاکنون، کشف موادمحترقه در استان نسبت به سال گذشته 160درصد افزایش داشته است.

وی در رابطه با مواد مخدر و عرضه آن نیز، اظهار داشت: هر واحدی که عرضه کننده موادمخدر باشد تا 15 فروردین ماه سال آینده پلمپ می شود و خودروهای عامل موادمحترقه نیز یک هفته متوقف خواهند شد.

فرمانده نیروی انتظامی خراسان جنوبی با بیان این که بالغ بر 60 هزار عدد انواع موادمحترقه در استان کشف شده است، تصریح کرد: تعداد مجروحان در چهارشنبه سوری سال گذشته کم بوده و دستگیری ها در خصوص چهارشنبه سوری نیز سال گذشته نسبت به سال 94 افزایش داشته است.

شجاع بیان کرد: 50 درصد افرادی که در سال گذشته دستگیر شدند به مراجع قضایی و برخی نیز به زندان معرفی شدند.

نشست خبری سردار شجاع

برخورد شدید با مزاحمت های چهارشنبه سوری

فرماندهی‌انتظامی خراسان جنوبی با تاکید بر این که پلیس با کسانی که قصد مزاحمت در چهارشنبه آخر سال داشته باشند به شدت مقابله و برخورد می کند، افزود: والدین فرزندان خود را توجیه کنند چرا که بیشترین سنین آسیب پذیر نوجوانان و جوانان هستند.

سردار شجاع ادامه‌داد: هم استانی ها از افروختن آتش در معابر عمومی خودداری کنند و جوانان مراقبت داشته باشند و آخر سال را به کام خود و دیگران تلخ نکنند.

وی همچنین به اقدامات پلیس در ایام نوروز اشاره ای داشت و گفت: برای تعطیلات نوروز بیش از 100دستگاه خودروی محسوس و 20 دستگاه خودروی نامحسوس پیش بینی شده که وضعیت ترافیکی استان را کنترل می کنند.

پلیس به جابجایی اسباب و اثاثیه حساس است

 سردار شجاع با اشاره به این که پلیس در ایام نوروز حضور 100 درصدی در شهرها و روستاها دارد و خدمات خود را افزایش می دهد، اذعان داشت: کسانی که قصد مسافرت دارند حتما منازل خود را به همسایگان و نزدیکان بسپارند و از نگهداری وجه نقد و طلاجات خودداری کنند، هم استانی ها در خصوص جابجایی اسباب و اثاثیه منزل باید به نزدیکترین اداره پلیس اطلاع بدهند زیرا پلیس به جابجایی اسباب و اثاثیه حساس است.

وی اضافه کرد: در حوزه پیشگیری از اعتیاد نیز دفاتر تخصصی مشاوره و پیشگیری از اعتیاد توسط پلیس مبارزه با موادمخدر استان با هدف انجام مشاوره های تخصصی و انتظامی به صورت تلفنی و حضوری راه اندازی می شود.

فرمانده انتظامی استان خاطرنشان کرد: نخستین دفتر پیشگیری از اعتیاد نیز فردا دوشنبه ساعت 12:30 ظهر در محل بلوار شعبانبه و خانه محله شهرداری بیرجند افتتاح می شود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران