20. اسفند 1396 - 14:39
بیرجندرسا-امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه تصور کنید همه ائمه جماعات همچون آیت‌الله‌العظمی دستغیب و مطهری و مدنی باشند آن وقت این آگاهی‌ها در جامعه چه می‌کند گفت: به یک سال نمی‌رسد که دنیا را تغییر می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با مسئولان ستادهای نماز جمعه استان خراسان جنوبی اظهار داشت: مسئله نماز جمعه یک مسئله بین‌راهی است و در فرمولی خاص تعبیه و تشریع شده است.

وی با بیان اینکه تردید نداریم که دین خدا برای هدایت کل نوع بشر است گفت: جای آگاهی در مسجد است و باید توجه کنیم که هم مردم و هم مساجد در یک سطح نیستند.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: همین‌که هر روز همین نمازی که کسی در مسجد می‌خواند و عالمی که در آنجا است و بنا بر شناختی که از مخاطبش دارد آگاهی لازم را به او تزریق کند بسیار مهم و ارزشمند است.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه این آگاهی‌ها بر محور الله است نه بر محور هوی گفت: همه آگاهی‌های لازم در نماز جمعه داده می‌شود درحالی‌که دو رکعت از نماز کم می‌شود و این نکته بسیار مهم است.

وی اضافه کرد: در زیارت بیت‌الله از همه کشورهای دور، به این مرکز جمع می‌شوند و تبعا در آنجا اگر آن طوری که در قرآن آمده تولیت آنجا بر اساس قرآن می‌بود، یک اطلاع‌رسانی در سطح بین‌المللی بود.

امام جمعه بیرجند تصریح کرد: اگر چنین اتفاقی به این معنی بیفتد مشاهده می‌کنید که نماز همه فحشا و منکرات را کنار می‌زند و زمینه رشد را برای همه نوع بشر فراهم می‌کند.

حجت الاسلام عبادی بیان داشت: با حوادثی که در طول تاریخ پیش‌آمده و کار اقامه نماز و حج و اداره مسجد به دست شرورترین انسان‌ها افتاده است، چه درگذشته خلیفه بنی مروان و بنی‌عباس و بنی‌امیه محور بوده و چه امروز که سعودی است، آسیب به قلب اسلام واردشده است.

وی با اشاره به اینکه به برکت انقلاب اسلامی ایران کاری از صفر شروع‌شده که خیلی ارزشمند است و شریان حیاتی جان اسلام است گفت: شما هنر اسلام را ملاحظه کنید از آن چیزی که اسلام خاسته تا آنچه ما در صحنه میدانی داریم بیشتر از یک درصد نمی‌شود و هیچ چیز سر جایش نمانده است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: این تشریع که 1400 سال قبل به مردم ابلاغ‌شده که منهای ده سال آن بقیه اش شرارت بوده که بر مردم مسلمان تحمیل کرده‌اند.

حجت الاسلام عبادی متذکر شد: آنچه را که خداوند تشریع کرده و درحال حاضر اگر یک درصدش باقی مانده است با همه کج دار و مرضش پاسخگوی ‌همه هجمه‌های جهانی است.

وی با بیان اینکه در مقابل این‌همه تهاجم و امکانات همین نماز جمعه‌ای که اگر یک درصد از آن باقی‌مانده است مشاهده می‌کنید که پاسخگوست گفت: این درحالی است که نه نمازش سر جایش مانده است و نه مسائل دیگر.

امام جمعه بیرجند با اشاره به اینکه تصور کنید همه ائمه جماعات همچون آیت‌الله‌العظمی دستغیب و مطهری و مدنی باشند آن وقت این آگاهی‌ها در جامعه چه می‌کند گفت: به یک سال نمی‌رسد که دنیا را تغییر می‌دهد.

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه همین شبهی که از حقیقت نماز مانده است قدرت مبارزه با استکبار جهانی را دارد یادآور شد: اما اگر آن چیزی که حقیقتاً تشریع شده بود مانده بود، به یک سال نمی‌کشد که موجش همه جهان را دربرمی گرفت.

وی با اشاره به حاضرین در این جلسه گفت: کار بسیار مهمی است و شما این کار را شروع کرده‌اید که خیلی اهمیت دارد و از بهترین عبادات است چراکه ستاد اقامه یعنی این پرچمی که افتاده را باید بالا بگیرید و این ستون را باید سراپا نگه داشت.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی تأکید کرد: به کارتان بسیار ایمان داشته باشید که خیلی ارزشمند است و یک مسئله جهانی است و در آخرالزمان گسترش پیدا می‌کند و به جایگاه مطلوب می‌رسد و بشر از این نکبت استکبار و شرک و نفس، نجات پیدا خواهد کرد.

حجت الاسلام عبادی افزود: امروز عرصه بر همه مردم تنگ شده و زندگی برای همه دشوار شده است.

وی تصریح کرد: اگرچه عده‌ای در دنیا مشغول فسق و فجور و اختلاس و دزدی و گناه هستند اما افرادی که اهل فکر و نظرند دیگر آب خوش به گلویشان پایین نمی‌رود.

امام جمعه بیرجند با اشاره به وقایع یمن، فلسطین، لبنان، افغانستان، کشورهای آفریقایی و حتی کشورهای غربی که سرمایه‌داران بر مردم آنجا ستم روا می‌دارند گفت: یک برده‌داری طبقاتی آنجا حاکم کرده‌اند و با فریب مردم را سرگرم شهوت کرده‌اند و بر دوش همه سوارند.

حجت الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: لازمه شرک و کفر و معصیت همین چیزهاست و همه به کار خودشان گرفتارند آسیب‌های آن‌ها به ما هم می‌رسد اما درعین‌حال خدای متعال می‌گوید پیروزی نهایی از آن اسلام است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران