20. اسفند 1396 - 9:27
مروج الشریعه
بیرجندرسا- استاندار خراسان‌جنوبی گفت: بانک های استان نباید حتی یک ثانیه در انعقاد، جذب و پرداخت تسهیلات تعلل و تردید کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدمهدی مروج‌الشریعه شنبه شب در کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان بیان کرد: اگر 1.5 میلیارد دلار منابع صندوق توسعه ملی در کشور به شکل درستی جذب شود، 1.5 میلیارد دلار دیگر نیز با موافقت رهبری در سال آتی ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: باید قدر و جایگاه کاری خود را بدانیم و بدانیم وظیفه داریم قبل از پایان تیرماه سال آینده سهم استان را جذب کنیم.

مروج الشریعه با بیان اینکه در صورت عدم جذب این میزان اعتبار، سهمیه مشاغل برگشت می خورد، گفت: استان‌های دیگر با سرعت سرسام‌آوری در زمینه جذب اعتبارات تلاش می‌کنند و اگر خراسان‌جنوبی نتواند این اعتبارات را جذب کند سهم استان را به مابقی استان‌ها برمی‌گردانند.

وی با بیان اینکه خوشبختانه مردم خراسان جنوبی در رفع مشکل اشتغال استان پای کار هستند، گفت: حقی از مردم بر گردن ماست لذا باید این حق را مغتنم شمرده و نباید حتی یک ثانیه در انعقاد، جذب و پرداخت تسهیلات تعلل کنیم.

مروج الشریعه با تاکید بر اینکه باید برای طرح های قابل توجیه حداکثر منابع را در نظر بگیریم، گفت: همچنین باید از ظرفیت سرمایه گذاران برای استان استفاده شود.

استاندار خراسان جنوبی ادامه داد: دستگاه‌های اجرایی باید با استقرار یک اکیپ قوی و طراحی سایت، شبانه‌روز سرمایه‌گذار را ترغیب و راهنمایی کنند.

وی تأثیر ادبیات، گویش‌ها و نگارش‌ها را بسیار مهم دانست و گفت: کسانی که در کشور به دنبال فرصت‌های سرمایه‌گذاری هستند وقت و فرصت شنیدن این مشکلات را ندارند.

مروج الشریعه با بیان اینکه در حال حاضر ظرفیت های استان مغفول مانده است، افزود: سنگ خام از استان خارج می شود این در حالی است که ما تنها به صدور یک پروانه بهره برداری قانع شده و به آن می بالیم.

استاندار خراسان‌جنوبی به بارگیری 120 دستگاه تریلر در 22 بهمن‌ماه امسال در منطقه نهبندان اشاره کرد و افزود: این دستگاه‌ها مشغول بارگیری سنگ‌های ساختمانی به مقصد خارج از استان بودند.

مروج‌الشریعه بیان کرد: متأسفانه گاهی اوقات به دست خودمان زیبایی‌های موجود در استان را نمی‌بینیم و برای معادنی که هنوز مشخص نیست به دنبال تقسیم سهم‌الارث می‌رویم که تأثیر مخربی بر جذب سرمایه‌گذار می‌گذارد

انتهای پیام/.

نظرات کاربران