20. اسفند 1396 - 9:16
نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس:
وضعیت اسف‌بار کشاورزی در خراسان‌جنوبی/ سهم تسهیلاتی معدن پایین است
امیرحسنخانی
بیرجندرسا-نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه سهم صنعت و معدن خراسان جنوبی پایین است، گفت: به ظرفیت های معدنی استان توجهی نشده و از صنعت نیز محروم مانده ایم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمدرضا امیرحسنخانی شنبه شب در جلسه کمیسون هماهنگی بانک ها و شورای اشتغال خراسان جنوبی اظهار کرد: خراسان جنوبی ظرفیت های زیادی در زمینه معدنی داشته که به ان توجه نشده است.

وی با بیان اینکه باید اشتغال در صنعت و معدن استان بیش از این میزان باشد، گفت: دستگاه های اجرایی برای به سرانجام رسیدن پروژه های صنعتی تلاش کنند.

امیرحسنخانی با بیان اینکه وضعیت کشاورزی و دامداری خراسان جنوبی اسف بار است، گفت: در اینچنین شرایطی باید ظرفیت های معدنی را مورد توجه قرار دهیم.

نماینده مردم طبس، بشرویه، سرایان و فردوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه سهم تسهیلاتی صنعت و معدن خراسان جنوبی پایین است.

امیرحسنخانی با تأکید بر اینکه باید ظرفیت‌های خالی استان تکمیل شود، افزود: معادن استان مورد بی‌توجهی قرار گرفته است لذا باید در این زمینه صنعت پایداری شکل بگیرد چنانچه صنعت پایداری در استان شکل بگیرد مدت‌ها پایدار خواهد بود.

امیرحسنخانی با بیان اینکه در حال حاضر تعیین رسته های تخصیص اعتبارات زیر نظر کشوری است، گفت: مدیران استانی نسبت به مدیران کشوری بهتر می‌دانند نسخه استان چیست و باید این امر به شهرستان ها واگذار شود.

 وی با بیان اینکه گاها مشاهده می‌شود بانک‌ها در روزهای پایانی سال متقاضیان را جهت دریافت تسهیلات به سال آینده وعده می‌دهند، متذکر شد: یک ثانیه تأخیر در پرداخت تسهیلات جایز نیست و از بانک‌‌ها خواست پرداخت تسهیلات را به فروردین سال آینده موکول نکنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران