19. اسفند 1396 - 21:31
سرپرست معاونت پرورشی آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
توزیع 750 اصله نهال در مدارس مرکز استان
جعفری
بیرجندرسا-سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: همزمان با هفته درختکاری 750 اصله نهال در بیش از 500 مدرسه شهرستان بیرجند توزیع شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،  فرشید جعفری اظهار کرد: حفظ منابع طبیعی و آموزش، ترویج  و توسعه فرهنگ درختکاری مهم ترین اولویت آموزش و پرورش استان در حفظ محیط زیست است.

وی با اشاره به تداوم توزیع نهال توسط تا 21 اسفند ماه سال جاری توسط اداره کل منابع طبیعی استان، تصریح کرد: پیش بینی می شود تا اتمام توزیع نهال ها، نهال های غرس شده در مدارس استان به بیش از یک هزار نهال افزایش یابد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش خراسان جنوبی با بیان این که با کاشت یک نهال کوچک درخت امید به فرداهایی بهتر و زیباتر در جان و دل دانش آموزان زنده می شود، ادامه داد: درخت کاری در پایان هر سال سنت حسنه و نیکویی است که به ما یادآوری می کند زندگی همه ی ما وابسته به محیط زیست پاک و سالم است.

جعفری از درخت کاری به عنوان نماد توجه به حفظ منابع طبیعی و محیط زیست یاد کرد و ابراز داشت: ترویج و آموزش فرهنگ صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به دانش آموزان و نسل جوان زمینه ساز کاهش آلودگی هوا، حفظ و افزایش منابع آبی و در یک کلام حراست آنان از آب، خاک و هوا می شود.

گفتنی است نهال های کاشته شده در مدارس از نوع سرو خمره ای، زبان گنجشک، زیتون تلخ و اقاقیا می باشد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران