19. اسفند 1396 - 9:19
کتابخانه
بیرجندرسا-رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نهبندان از اجرای طرح ملی کتابخانه‌گردی در نهبندان خبر داد و گفت: در حال حاضر سه باب کتابخانه در این شهرستان در حال ساخت بوده که پیش‌بینی می‌شود در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، مهدی راستگو در گفتگو با فارس اظهار داشت: یکی از شاخص‌های توسعه‌یافتگی هر منطقه میزان کتابخوانی مردم آن بوده و کتاب نشانگر اصالت، ریشه و هویت فرهنگی جامعه است.

وی با بیان اینکه نهبندان دارای شش باب کتابخانه است، تصریح کرد: از این تعداد دو کتابخانه شهری و چهار کتابخانه روستایی است.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نهبندان با اشاره به اینکه در حال حاضر سه باب کتابخانه در این شهرستان در حال ساخت است، اضافه کرد: پیش‌بینی می‌شود این کتابخانه‌ها در سال آینده به بهره‌برداری برسد.

راستگو یادآور شد: تعداد نسخ کتاب موجود در کتابخانه‌های این شهرستان بیش‌از 80 هزار نسخه  بوده و در حال حاضر 2 هزار و 800 نفر در کتابخانه‌های نهبندان عضو هستند.

وی از اجرای طرح ملی کتابخانه‌گردی در نهبندان خبر داد و افزود: این طرح برای نخستین‌بار به صورت یک طرح ملی در کشور برگزار شد.

رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی نهبندان ادامه داد: هفدهم اسفندماه به عنوان روز ملی کتابخانه‌گردی و  آشتی با کتاب و کتابخوانی و سرآغاز یک تحول فرهنگی جدید است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران