18. اسفند 1396 - 15:36
عبادی
بیرجندرسا-امام جمعه بیرجند با بیان اینکه طرح و برنامه استکبار به وسیله تهاجم فرهنگی و از طریق افراد نفوذی فاسد کردن زن های جامعه است گفت: فاسد کردن زنان برنامه استعماری است تا سرنوشت جامعه را به نابودی بکشانند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی ظهر امروز (18 اسفند) در خطبه های نماز جمعه بیرجند اظهار کرد: روزی خواهد آمد که همه سرمایه های انسانی از دست می رود و تنها چیزی که به درد می خورد  تقوا است.

 

وی با اشاره به اینکه در قرآن کریم از مواردی که برای حضرت زهرا(س) به صورت ویژه یاد شده نزول سوره کوثر است گفت: شأن نزول سوره کوثر متعلق به حضرت زهرا(س) است که یکی از معجزات قرآن کریم همین سوره کوثر است.

 

امام جمعه بیرجند افزود: گرچه سوره کوثر کوچک‌ترین سوره قرآن است اما در مقام اعجاز بزرگترین سوره قرآن مطرح می‌شود.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه فرزندان حضرت زهرا(س) در طول تاریخ در صحنه میدانی همواره  قتل‌عام می‌شدند گفت: قرآن کریم به آنچه که برای خاندان پیامبر(ص) اتفاق افتاد، خبر داده بود.

 

وی بیان داشت: پرداختن به مسأله کیفیت نسل حضرت زهرا(س) به مراتب بیشتر و مهم‌تر از مسأله کمی است زیرا اگر در بطن قرآن به تعبیری که از سوره کوثر و ترجمه آن که به عنوان خیر کثیر مطرح می‌شود جستجو شود، کیفیت نسل حضرت زهرا(س) خود را نشان می‌دهد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه گاهی اوقات مشاهده می‌کنیم کسانی که از نسل فاطمه(س) نیستند کیفیت، بار معنوی و علم و تقوای آن‌ها برگرفته از منویات و روش‌های حضرت زهرا(س) است افزود: طی 70 سال گذشته اکثر مراجع تقلید از نسل حضرت زهرا(س) بودند، همچنین منبع اصلی علمای دین فرزندان معصوم حضرت زهرا(س) هستند.

حجت الاسلام عبادی اضافه کرد: در زمان جاهلیت زن به عنوان یک کالا به ارث رسیده و خرید و فروش می‌شد و گاهی اوقات نیز زنان را زنده به گور می‌کردند.

 

وی با اشاره به اینکه دین اسلام تمام بار زندگی از قبیل شرایط اقتصادی، تامین مایحتاج زندگی و باقی آنچه که طبق شئون باشد را از دوش زن برداشته و به مرد محول کرده است یادآور شد: زن با تمام ارزش‌هایی که خداوند در وجودش قرار داده باید در محیطی آرام و فارغ از دغدغه به فضایل انسانی و دینی مجهز شود.

 

امام جمعه بیرجند درخصوص حقوق زن بر همسر گفت: از نظر فقهی برای آنچه که زن در خانه انجام می‌دهد کسی از او طلب ندارد لذا کاری که زن در خانه انجام می‌دهد به او ارزش عبادت داده و هم ردیف جهاد در راه خدا و نماز است.

 

حجت الاسلام عبادی عوامل موثر در زندگی انسان را وراثت، تغذیه، تعلیم و تربیت دانست و افزود: مادر نقش اول را در سازندگی و تربیت فرزند دارد.

وی با بیان اینکه طرح و برنامه استکبار به وسیله  تهاجم فرهنگی و از طریق افراد نفوذی فاسد کردن زن های جامعه است گفت: فاسد کردن زنان برنامه استعماری است تا سرنوشت جامعه را به نابودی بکشانند.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با انتقاد از اینکه دشمن برنامه ریزی می کند که حجاب زنان را بردارد و بچه ها را از کودکی می رقصانند گفت: همه اینها طرح استعماری است و اگر ایستادگی نکنیم بلایی که بر سر مسلمانان اندلس آوردند و 700 سال اذان را تعطیل کردند بر سر شما خواهند آورد.

 

حجت الاسلام عبادی با بیان اینکه زنی که دچار آسیب می‌شود معاند نیست افزود: او نمی داند و اگر بداند و بفهمد راه استعمار را در پیش نمی‌گیرد چراکه این راه بدترین خطر برای جامعه است.

 

وی تصریح کرد: دشمن خواب‌های زیادی برای نابودی انقلاب اسلامی دیده و درصدد است از این طریق(فساد زن) سرنوشت کشور را به نابودی بکشد.

 

امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: اگر مردم از ناموس، دین و ارزش‌های خود دفاع نکنند استکبار جهانی بر آنها مسلط می‌شود، مردم باید با بصیرت ایستادگی کرده و حق خود را حفظ کنند.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران