16. اسفند 1396 - 17:39
جشن نیکوکاری
بیرجندرسا-جشن نیکوکاری با برپایی 922 پایگاه همزمان با سراسر کشور در مدارس خراسان جنوبی آغاز شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد علی واقعی صبح امروز در مراسم نمادین جشن نیکوکاری که در دبستان علامه حلی بیرجند برگزار شد، اظهار کرد: امسال جشن نیکوکاری در 922 مدرسه استان برگزار می شود و با توجه به استقبال دانش آموزان پیش بینی می شود میزان مشارکت و کمک دانش آموزان استان نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته باشد.

وی، با اشاره به توزیع 112هزار پاکت بین دانش آموزان استان تصریح کرد: قریب یک هزار و 400 فرهنگی خراسان جنوبی به عنوان رابط در این امر خیر مشارکت داشته و با مجموعه کمیته امداد خراسان جنوبی همکاری می کنند.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش خراسان جنوبی از جشن نیکوکاری به عنوان نماد مهربانی و ایجاد فرصت برای دانش آموزان نیکوکار است، خاطرنشان کرد: نیکی کردن سن وسال مشخصی ندارد و همه افراد در سنین مختلف می توانند برای عمل نیک و کمک به هم نوع  اقدام  کنند.

واقعی، آموزش و ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری در بین دانش آموزان را یکی از اولویت ها و رویکردهای آموزش و پرورش خراسان جنوبی دانست و اضافه کرد: مشارکت بالای دانش آموزان نوع دوست استان در جشن نیکوکاری موید این نکته است که این عزیزان  نسبت به امور دانش آموزان نیازمندان بی تفاوت نبوده و با احسان و نیکوکاری و همین مهرورزی ها جوانه های امید را در قلب دانش آموزان نیازمند استان شکوفا می سازند.

گفتنی است؛ شماره حساب 0111676518005 نزد بانک ملی، سرشماره #1*8877*، ارسال پیام بدون متن به 8877 و مراجعه به ادارات شهرستانها و مراکز نیکوکاری از روش های کمک خیران در جشن نیکوکاری است.

مردم نیکوکار خراسان جنوبی سال گذشته 2 میلیارد و 213 میلیون تومان به نیازمندان کمک کردند که از این رقم 120 میلیون تومان در مدارس جمع آوری شد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

نظرات کاربران