15. اسفند 1396 - 17:52
سرقت
بیرجندرسا-فرماندهی انتظامی خراسان جنوبی با اشاره به افزایش ۷ درصدی وقوع سرقت در استان گفت: اعضای ۲ باند سارقان حرفه ای در بیرجند با تلاش پلیس ‌آگاهی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از شبستان، سردار مجید شجاع امروز (۱۵ اسفند) در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی اظهار داشت: ماموران پلیس آگاهی استان خراسان جنوبی موفق به شناسایی و دستگیری ۲ باند سارقان حرفه ای متشکل از چهار نفر شدند.

 

وی با اشاره به اینکه خراسان جنوبی از نظر وقوع سرعت جزو استانهای آخر است، افزود: اما در مقایسه با مدت مشابه سال قبل آمار وقوع سرقت در استان هفت درصد رشد داشته است که به همین نسبت آمار کشفیات نیز ۱۵ درصد افزایش یافته است.

 

فرمانده انتظامی خراسان جنوبی به دستگیری ۲ باند سارقان اخیر اشاره کرد و گفت: این باند که سرقت از خودروها و همچنین انبارها را در دستور کار داشته اند؛ تاکنون به ۱۰۳ فقره سرقت اعتراف کردند که از این تعداد ۲۵ فقره مربوط به داخل خودرو و ۷۵ فقره سرقت مربوط به انبار واحدهای آپارتمانی، مغازه ها و یکی از ادارات بوده است.

 

وی در ادامه با بیان اینکه دلیل عمده این اقدام سارقان،‌ اعتیاد به مواد مخدر بوده است،‌ به خانواده ها توصیه کرد مراقب فرزندان خود باشند تا در دام اعتیاد گرفتار نشوند.

 

سردار شجاع همچنین به صاحبان خودرو توصیه کرد از گذاشتن اشیای قیمتی در انظار دید عموم در داخل خودروها خودداری کرده و همچنین در صورت داشتن خودروی پراید مدل ۸۳ به قبل،‌ نسبت به پیش بینی قفل های سوئیچی و استفاده از قفل فرمان اقدام کنند.

 

وی خاطرنشان کرد: صاحبان انبار نیز با استفاده از دوربین های مدار بسته، فقل و تجهیزات ایمن،‌ تلاش کنند که فضای ایمنی را برای کسب و کار خود فراهم کنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران