15. اسفند 1396 - 17:49
بیرجندرسا-امام جمعه بیرجند گفت: دنیا به فساد کشیده شده است و همه به ظلم و سلطه و مال پرسی روی آورده و ملت‌های ضعیف را دارد نابود می‌کند و این راهی جز یک اصلاح بنیانی ندارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا،حجت الاسلام والمسلمین سید علیرضا عبادی در دیدار با دانشجویان با دانشجویان برگزار کننده یادواره شهید گمنام دانشکده کشاورزی دانشگاه بیرجند با اشاره به صحبت مقام معظم رهبری درخصوص اینکه زنده نگه داشتن یاد شهدا کمتر از شهادت نیست گفت: شهادت هدف نیست بلکه شهادت در راه هدف است.

وی افزود: آنچه عمل شهید را ارزش جهاد می‌دهد هدف خدایی بودنش و آنچه خون شهید را مطهر می‌کند در راه خدا بودنش است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه شهادت منحصر در جبهه نظامی نیست گفت: در هر جبهه‌ای که هدف خدا باشد و دیدگاه‌ها ارزشی باشد عمل شخص جهاد است و ارزش کارش ارزش شهادت است که رهبری فرمودند.

حجت الاسلام عبادی با اشاره به اینکه همه نباید یک کار را بکنند گفت: هرچه زمان اقتضا کند همان کار را باید انجام داد، زمانی جنگ اقتضا می‌کند و اقتضای امروز هم جنگ است و هم ده‌ها جبهه دیگر که یکی از آن‌ها حفظ ارزش‌های نظامی است.

وی با بیان اینکه قبلاً کسانی بودند که به‌هرحال مأموریت خودشان را این می‌دانستند که فرهنگ مردم را تغییر بدهند و باارزش‌ها مخالفت می‌کردند و ضد ارزش‌ها را ترویج می کردند متذکر شد: بسیاری از کارهایی که می گویند نشدنی است شدنی است و هر جا هم خرابی است می‌توانید عوض کنید.

امام جمعه بیرجند بیان داشت: وقتی به‌هرحال شرایط طوری شود که سیستم فرماندهی منقطع شود، آتش به اختیار می‌شود.

حجت الاسلام عبادی افزود: وظیفه و حفظ ارزش‌ها را نمی‌شود به خاطر موانع ترک کرد بلکه با یک سیستم دیگر آن را ادامه می‌دهید و امروز با همه معضلات و مشکلاتی که وجود دارد بسیاری از قضایا همراه بر اختیار است.

وی با اشاره به اینکه در رژیم طاغوتی آن دوران که سابقه‌اش حکومت انگلیس بود و بعدازآن بدتر از آن حکومت امریکا بود که اهدافشان هم مشخص بود و تسلطشان هم یک تسلط خفقانی و ساواکی بود گفت: اما در این عین حال آن دوران با همه آن شرایط، دانشجو و طلبه اوضاع را تغییر دادند و مسلماً الآن خیلی آسان‌تر است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه تمام حرکت ناشی از امید است و با اشاره به یادواره شهید گمنام گفت: آنچه انجام دادید بسیار ارزشمند بود و جامعه باید روی شما و امثال شما حساب باز کند.

حجت الاسلام عبادی افزود: این راهی است که باید منتهی شود به فرج کلی جامعه بشریت چون مشکل فقط به مردم ما مربوط نمی‌شود.

وی تصریح کرد: دنیا به این فساد کشیده شده است و به ظلم و سلطه و مال پرسی روی آورده و همه ملت‌های ضعیف را دارد نابود می‌کند و این راهی جز یک اصلاح بنیانی ندارد.

امام جمعه بیرجند با بیان اینکه این انقلاب درعین‌حال که خیلی مسائل را پیش رو دارد اما پشت سر هم خیلی کارهای بزرگی انجام داده است گفت: در منطقه قدرت‌های بزرگ جهانی را به شکست وادار می‌کند و امروز نه‌تنها در منطقه بلکه به برکت خون شهدا و اربعین حسینی حالت بین‌المللی به خود گرفته است.

حجت الاسلام عبادی یادآور شد: این شرایط به بسیاری افراد اجازه نداده است که عنوان دینش را مشخص کند ولی علی‌ای‌حال انگیزه‌های صادق و عدالت‌خواهی‌شان کاملاً مشخص است دنبال چه هستند.

وی با بیان اینکه اربعین حسینی فقط مربوط به شیعیان نیست بیان داشت: در یک روز بیش از بیست میلیون نفر در یک شهر جمع می شوند درحالی‌که در همان روز در سایر نقاط جهان هم حرکت‌هایی صورت می‌گیرد و این به خاطر این است که بشر ظلم جهانی را بر‌نمی‌تابد.

امام جمعه بیرجند خاطرنشان کرد: تنها مکتبی که حرف برای گفتن دارد مکتب اهل‌بیت است و راه شما راه حساب شده‌ای است منتظر هیچ‌کس نمانید ولو یک‌تنه که خداوند نیز در قرآن می فرماید «أن تقوموا لله مثنی و فرادی».
انتهای پیام/

نظرات کاربران