15. اسفند 1396 - 9:49
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی خبر داد
برگزاری اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری های خراسان جنوبی در 17 اسفند
محبی
بیرجندرسا-مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان جنوبی از برگزاری اختتامیه جشنواره مطبوعات و خبرگزاری‌های استان همزمان با ١٧ اسفندماه سال جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، احمد محبی، با اعلام این خبر گفت: این جشنواره با هدف تولید آثار مطابق با شعار سال، کمک به افزایش کیفی آثار منتشر شده در رسانه‌های محلی، ایجاد فضای رقابتی در میان فعالان رسانه‌ای و تقدیر از روزنامه‌نگاران برتر استان، تمهید زمینه پویایی و نشاط مطبوعاتی و افزایش رقابت مؤثر و سازنده در تعالی و توسعه محتوایی مطبوعات استان برگزار می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‎جنوبی اظهار کرد: این جشنواره در دو بخش حرفه‌ای و موضوعی برگزار می‌شود که در بخش حرفه‌ای آثار در قالب سرمقاله و یادداشت، عکس، تیتر، خبر و گزارش به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

محبی تصریح کرد: همچنین در بخش موضوعی آثار به شکل تولیدات تحلیلی مندرج در مطبوعات محلی با موضوع اقتصاد مقاومتی و تولیدـ اشتغال، نماز، قرآن و عترت می باشد.

وی با بیان اینکه ٤٥٨ اثر از ١٠٠ خبرنگار در مهلت قانونی ارسال شد تصریح کرد: تمام روزنامه‌نگاران شاغل و آزاد خراسان‌جنوبی که در مطبوعات محلی، نمایندگی خبرگزاری‌ها، پایگاه‌های اطلاع‌رسانی محلی و نمایندگی نشریات سراسری که در استان فعالیت می کنند و عضویت خود را در سایت خانه مطبوعات به ثبت رسانده اند، در این جشنواره در مهلت قانونی آثار خود را به دبیرخانه ارسال کردند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اعلام اینکه آثار ارسالی طبق شیوه نامه جشنواره های مطبوعات وزارت متبوع با حضور یک داور کشوری و ٤ داور استانی داوری خواهد شد افزود: به نفرات اول در هر رشته در بخش حرفه‌ای تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ۸ میلیون ریال و به نفرات دوم هر رشته در بخش حرفه‌ای لوح تقدیر و مبلغ ۵ میلیون ریال در مراسم اختتامیه اهداء خواهد شد.

محبی یادآور شد: به نفرات سوم هر رشته در بخش حرفه‌ای لوح تقدیر و مبلغ سه میلیون ریال و به نفر برتر دو موضوع بخش موضوعی تندیس جشنواره لوح تقدیر و مبلغ ۴ میلیون ریال اهداء خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در حاشیه برگزاری مراسم اختتامیه این جشنواره نمایشگاه عکسی از آثار راه یافته به جشنواره برپا خواهد شد بیان داشت: طی برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و با همکاری خانه مطبوعات استان انشالله بتوانیم یک مراسمی در شأن اصحاب رسانه برگزار نمائیم.

گفتنی است؛ مراسم اختتامیه این جشنواره پنجشنبه ١٧ اسفندماه جاری ساعت ٩ صبح در محل سالن ذوالفقار سازمان مدیریت برنامه ریزی استان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران