14. اسفند 1396 - 18:27
عبادی
بیرجندرسا-نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی بابیان اینکه آنچه را که کار زمانه می‌گوییم و از آن می‌نالیم خود ما می‌سازیم گفت: تا انسان از درون درست نشود محال است که زندگی‌اش درست بشود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید علیرضاعبادی در سومین دوره بصیرت خانواده‌های کارکنان پایگاه شکاری شهید حسینی بیرجند ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: در مسئله بصیرت از جهت مصداق متعدد و متنوع است و انسان با بصیرت در هر شرایطی مورد و مصداق را می‌شناسد و آن‌طور که باید عمل کند.

وی افزود: قبل از این‌ها باید بصیرت کلی پیدا کنیم که به‌عنوان یک باور و اعتقاد علمی و عقلی و دینی ما را آماده و حساس کند که بی‌تفاوت نمانیم.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی با بیان اینکه ما در این عالم زندگی می‌کنیم و قبل از هر چیزی باید این عالم را بشناسیم گفت:عوالمی را قبلاً پشت سر گذاشتیم و عوالمی را هم بعدازاین پشت سر خواهیم گذاشت.

حجت‌الاسلام عبادی تصریح کرد: بخواهیم نخواهیم ما در عالمی هستیم که عالم تضاد است و به سلیقه مربوط نیست و لذا خودمان را باید منطبق با این عالم کنیم.

وی با اشاره به اینکه هر چیزی ضدی دارد و اگر ندانیم غافلگیر خواهیم شد گفت: در همه مراحل جمادات نباتات حیوانات و انسان این اصل حاکم است.

امام‌جمعه بیرجند تبیین کرد: اگر این عالم یکنواخت بود و تضادی نبود خیلی مشکل پیش می‌آمد چراکه تضاد موجب رشد است.

حجت‌الاسلام عبادی بابیان اینکه به هر جا نگاه کنید این عالم، عالم تضاد است گفت: خود انسان این ظاهر فعلی نیست و انسان اندیشه، فکر، جان و روح است که آنجا هم تضاد است.

وی بیان داشت: اگر جامعه‌ای بخواهد حیات انسانی خودش را حفظ کند باید کاملاً توجه کند در دنیایی قرار دارد که عالم تضاد است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی اضافه کرد: وقتی تفکر لیبرالی و انواع شیطنت‌ها و دسیسه‌ها و انحراف فکر انسان و خودپرستی و مال‌پرستی پیش می‌آید چه می‌شود که این‌همه انسان باید فدا شوند و کشورها ویران شوند؟

حجت‌الاسلام عبادی تصریح کرد: چطور شد که نسبت به طاعون و وبا به‌عنوان یک افت موضع می‌گیریم اما نسبت به این‌ها بی‌تفاوتیم؟!

وی بابیان اینکه دنیا در منجلاب دست‌وپا می‌زند و به خاطر این است که خودش را آماده نکرده است گفت: برای مقابله با انواع تضاد و بیماری‌های روحی فکری و عقیدتی، بشر در مقابلش مستأصل شده است.

امام‌جمعه بیرجند بصیرت‌ها دارای ریشه کلی عنوان کرد تا عالم را درک کند و افزود: انسان در این فرصت زندگی‌ای که پیدا کرده، نعمتی است که برنمی‌گردد و می‌سوزد و این همان غافل‌گیری است.

حجت‌الاسلام عبادی بیان داشت: پیام پیامبران و جانشینان پاک آن‌ها همواره این بوده که بشر باید این بصیرت را پیدا کند و آماده باشد و هیچ خدمتی برای نوع بشر بالاتر از این کمک نیست.

وی با اشاره به اینکه کار پیغمبران و اولیاءالله و مردم باایمان بزرگ‌ترین خدمت به جامعه بشریت است گفت: کار آن‌ها انجام بهداشت و درمان روان انسان است زیرا تمام این دردها از بی‌بصیرتی و از انحراف فکری است.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی متذکر شد: دنیا اگر بر اساس تعلیمات انبیا باشد قبل از آنکه بهشت آخرت باشد همین دنیا تبدیل به بهشت می‌شود.

حجت‌الاسلام عبادی بابیان اینکه آنچه را که کار زمانه می‌گوییم و از آن می‌نالیم خود ما می‌سازیم گفت: تا انسان از درون درست نشود محال است که زندگی‌اش درست بشود.

وی با اشاره به اینکه امام در جمله‌ای می‌فرمودند اگر 124 هزار پیامبر بخواهند باهم زندگی کنند در آن جامعه هیچ مشکلی پیش نمی‌آید افزود: در یک جامعه به همان نسبت که ما مشکل داریم می‌توانیم درصد ایمان خودمان را بفهمیم.

امام‌جمعه بیرجند بابیان اینکه درحالی‌که از نظر تفکر دینی برای نوع انسان ارزش قائلیم و آن را بالاستعداد اشرف مخلوقات می‌دانیم و برای نجات هر انسانی باید تلاش کنیم گفت: درعین‌حال باید توجه داشته باشیم که همان‌طور که در مواجهه با بیماری‌های واگیر باید حریم را نگهداریم، باید برای بیماری‌های واگیر فکری انسانی نیز حریم نگه داشته باشیم وگرنه قبل از آنکه ما بخواهیم فکری بکنیم ما را درگیر خواهد کرد.

حجت‌الاسلام عبادی اضافه کرد: باید شرایط و زمان و دشمن خودمان را بشناسیم و آفت را درک کنیم و متناسب با آن خودمان را مجهز کنیم.

وی در ادامه بابیان اینکه ما به نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران افتخار می‌کنیم گفت: بر اساس مکتب هم در جهت دفاعی و ابعاد نظامی پاسخگوی دشمن است و آن‌ها را ناکام می‌گذارد و هم مجهز به تجهیزات مکتبی است و جامعیت دارد.

نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی افزود: نیروهای مسلح چون به‌صورت مکتبی ایجادشده‌اند اصل را فرهنگ می‌دانند و حرکت‌های نظامی نیز بر اساس گسترش فرهنگی است، برخلاف نیروهای دیگری که بر اساس خوش‌گذرانی یک عده‌ای مزدور می‌شوند و ملت‌ها را قتل‌عام می‌کنند.

حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: فرق بین جنگ‌های معمولی با جهاد در راه دین این است که در اینجا غرض نجات بشر است اما آنجا که با منطق قابل انطباق نیست مطابق بافهم دشمن با او حرف می‌زنند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران