15. اسفند 1396 - 7:16
سرپرست معاونت اقتصادی استانداری خراسان‌جنوبی خبر داد
تصویب ۲۰۶ طرح اشتغال در خراسان‌جنوبی/ بانک‌ها با جدیت فراوان مسائل را پیگیری کنند
اشتغال
بیرجندرسا-سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان‌جنوبی گفت: در مجموع ۲۰۶ طرح از طرح‌های اشتغال مصوب که اعتبار آن بالغ‌بر ۱۸۳ میلیارد تومان است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از فارس، محمد حسینی شامگاه گذشته در کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های خراسان‌جنوبی اظهارداشت: در این جلسه بخش اعظمی از زمان آن به بحث اشتغال مربوط می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه مشاغل خانگی میزان جذب اعتبار بانک صادرات در استان 63 درصد بوده و به میزان به طور تقریبی مطلوب رسیده است، تصریح کرد: تاکنون برای استفاده از تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری بیش‌از 3 هزار نفر در سطح استان ثبت‌نام کرده‌اند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان‌جنوبی ادامه داد: در مجموع 206 طرح از طرح‌های اشتغال مصوب که اعتبار آن بالغ‌بر 183 میلیارد تومان است.

حسینی افزود: با توجه به اینکه ثبت‌نام برای ارائه طرح‌های اشتغال ادامه داشته و موظف به ثبت‌نام این طرح‌ها هستیم و اعتبار لازم برای پرداخت تسهیلات به تمام این طرح‌ها وجود ندارد و متقاضیان برای ثبت‌نام هزینه پرداخت می‌نمایند این نگرانی وجود دارد که در بین مردم توقع ایجاد شود.

وی خطاب به بانک‌های عامل برای پرداخت تسهیلات اشتغال اضافه کرد: بانک‌ها باید با وسواس و جدیت فراوان مسائل را پیگیری کنند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان‌جنوبی یادآور شد: دولتمردان در حال حاضر به این موضوع تأکید داشته تا برای جلوگیری از انحراف اصلی با تأمل بیشتر به بحث اشتغال بپردازند.

حسینی خاطرنشان کرد: برای رفع مشکلات کارخانه نیلوفر جلسه‌ای برگزار و بخش اعظمی از مشکلات این واحد مورد بررسی و رفع شده است.

انتهای پیام/

نظرات کاربران