14. اسفند 1396 - 8:52
مصطفوی
بیرجندرسا-فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند گفت: این پایگاه، یکی از پتانسیل های کارآمد برای تولید امنیت شرق کشور است که با استقرار هواپیماهای شکاری، بمب افکن و خلبان به صورت شبانه روزی آمادگی مقابله با هر متخاصم را دارد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سرهنگ خلبان حمید مصطفوی شامگاه یکشنبه در مراسم تجلیل از خانواده های معزز شهدا و کارکنان پایگاه هوایی سرلشکر سید حسین حسینی که در سالن اجلاس دانشگاه پیام نور بیرجند برگزار شد اظهار کرد: بر کسی پوشیده نیست که پیوند نیروی هوایی با ولایت، امری ناگسستنی است و آمادگی امروز ما نیز نشأت گرفته از همین امر مهم است.

وی از نیروی هوایی به عنوان پیش قراول نیروهای مسلح در راستای پیوستن به امام راحل(ره) و انقلاب اسلامی یاد کرد و افزود: نیروی هوایی از زمان پیروزی انقلاب تاکنون در زمینه های مختلفی نظیر دفاع مقدس به خوبی درخشید و ضربات سهمگینی را به بدخواهان نظام وارد کرد.

سرهنگ مصطفوی مطرح کرد: نیروی هوایی با تکیه بر تجربیات هشت سال دفاع مقدس و همچنین برخورداری از نیروی انسانی کارآمد و متعهد، در بهترین شرایط به لحاظ روحی و رزمی قرار دارد و آماده هرگونه پاسخگویی به دشمنان است.

وی در اشاره به پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند، گفت: این پایگاه، یکی از پتانسیل های کارآمد برای تولید امنیت شرق کشور است که با استقرار هواپیماهای شکاری، بمب افکن و خلبان به صورت شبانه روزی آمادگی مقابله با هر متخاصم را دارد.

فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند ادامه داد: با توجه به تهدیداتی که از شرق متوجه کشورمان بود، پس از تدابیر ابلاغی از سوی رهبر معظم انقلاب، در راستای تقویت بنیه دفاعی ارتش، پایگاه شکاری شهید حسینی در منطقه خور شهرستان خوسف، به شکل منتزع از پدافند جدا شد.

سرهنگ مصطفوی با اشاره به نقش موثر نیروی هوایی در مراحل مختلف انقلاب اسلامی، اظهار داشت: آنچه مسلم است آن است که هیچ کدام از عملیات های دوران دفاع مقدس در کشور به نتیجه نرسید مگر این که یک بخش عمده ای از دفاع بر عهده نیروی هوایی بود که به آن افتخار می کنیم.

وی بیان کرد: تقدیم پنج شهید خلبان از استان خراسان جنوبی در دوران جنگ تحمیلی از افتخارات نیروی هوایی بوده است.

فرمانده پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند با اشاره به جشن ویژه کارکنان نیروی هوایی و خانواده های آنان که همه ساله برگزار می شود نیز تصریح کرد: این جشن در راستای قدردانی و تجلیل ازهمکاران و بویژه خانواده این عزیزان برگزار می شود.

گفتنی است که در این جلسه مقرر شد که به همه همسران کارکنان نیروی هوایی استان، مبلغ 150 هزار تومان هدیه از سوی پایگاه هوایی شهید حسینی بیرجند اهدا شود.

انتهای خبر/

نظرات کاربران