13. اسفند 1396 - 17:42
اصغرزاده
بیرجندرسا-مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با اشاره به نظارت‌های دامپزشکی در ایام نوروز، عنوان کرد: طرح نظارتی ایام نوروز از نیمه اسفندماه جاری آغاز و تا نیمه فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد و اکیپ‌های نظارتی بسیاری در استان فعال خواهند بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، دکتر محمد اصغرزاده با اشاره به طرح نظارتی نوروز اظهار داشت: این طرح با فعالیت 22 اکیپ در هر شیفت کاری در دو نوبت صبح و عصر با فعالیت 45 کارشناس دامپزشکی اجرا خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه این مراکز شامل آشپزخانه‌ها، رستوران‌ها، قصابی‌ها، عرضه مرغ و تخم‌مرغ و خوابگاه‌ها بوده است، گفت: میزان 29 تن انواع فرآورده گوشتی و تخم‌مرغ طی این بازدیدها در استان ضبط و معدوم شد.

25 هزار بایدید از ابتدای سال

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه از ابتدای سال تاکنون 25 هزار و 825 مورد بازدید از مراکز بهداشتی در سطح استان انجام شده است افزود: در همین راستا نیز 43 مورد پرونده تخلف از این مراکز ایجاد و برای سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال شده است.

 

اصغرزاده علت عمده این تخلف‌ها را عدم رعایت شرایط بهداشتی دانست و تصریح کرد: همچنین برخی از نظارت‌ها نیز در کشتارگاه‌های سطح استان انجام می‌شود.

نظارت شرعی در کشتارگاه ها

وی با بیان اینکه اجازه ورود مواد فاسدشدنی را به بازار نمی‌دهیم، ادامه داد: علاوه بر نظارت بهداشتی، نظارت شرعی هم در کشتارگاه‌ها انجام می‌شود و برای هر کشتارگاهی یک نفر روحانی وجود دارد که نظارت شرعی را انجام می‌دهد.

 

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: نظارت‌های دامپزشکی مستمر است و این نظارت صبح‌ها و عصرها در طول سال صورت می‌گیرد.

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان مشاهده نشده است

اصغرزاده با اشاره به آنفلوانزای پرندگان، اظهار کرد: آنفلونزای پرندگان بیماری مشترک بین انسان و پرندگان است و خوشبختانه در استان خراسان‌جنوبی هیچ‌گونه بیماری و آنفلونزای فوق حاد پرندگان مشاهده نشده است.

 

وی افزود: نظارت‌ها بر واحدهای مرغ‌‌داری و مراکز حیات وحش مانند تالاب‌ها و محل فرود پرندگان مهاجر نیز در استان صورت می‌گیرد.

 

مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی با اشاره به نظارت‌های دامپزشکی در ایام نوروز، عنوان کرد: طرح نظارتی ایام نوروز از نیمه اسفندماه جاری آغاز و تا نیمه فروردین‌ماه سال آینده ادامه دارد و اکیپ‌های نظارتی بسیاری در استان فعال خواهند بود.

انتهای پیام/

نظرات کاربران