13. اسفند 1396 - 17:23
سلم آبادی
بیرجندرسا-مدیرکل کمیته امداد خراسان‌جنوبی بیان اینکه سهم استان در حوزه اشتغال ٣۵ میلیارد تومان بوده است، گفت: از ابتدای امسال تاکنون رشد ١٢٧ درصدی در حوزه توانمندسازی اقتصادی امداد استان وجود داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، رضا سلم‌آبادی مدیرکل کمیته امداد امام خراسان جنوب صبح امروز در نشست خبری به نکات مختلفی اشاره داشت که در زیر مهم ترین آن ها می آید:

 

- مجموعه امداد در واحد اندازه‌گیری انسانیت شاخصه‌هایی دارد که می‌توان در این راستا به گرفتن دست مردم نیازمند، بازگشایی گره‌های کور از زندگی مردم، به‌دست آوردن دلی از مردم و تبدیل اشک به لبخند اشاره کرد.

 

 

- در آستانه تاسیس امداد و از ١۴ تا ٢١ اسفندماه که به عنوان هفته احسان و نیکوکاری نامگذاری شده است، همه بسیج می‌شوند تا برای تامین مایحتاج عید نیازمندان کمک کنند.

 

- جشن نیکوکاری جشنی است که می‌خواهیم سخاوت مردم را به تصویر بکشیم و اگر بخواهیم به توسعه برسیم باید در سرنوشت دیگران ایفای نقش کنیم.

 

- در برنامه‌هایی که امسال امداد داشته شاخص‌هایی همچون افزایش مستمری مددجویان و سه برابر شدن آن از اردیبهشت ماه مطرح شد و تا پایان دی‌ماه همه در یک حساب واریز شده است.

 

- با توجه به اینکه اعتراض بوده که خانواده‌های امداد مصرف‌گرا هستند در حال حاضر در حوزه اشتغال اعتبارات توانمندسازی دیده شده است.

 

- سهم استان در حوزه اشتغال ٣۵ میلیارد تومان بوده است.

 

- از ابتدای امسال تاکنون رشد ١٢٧ درصدی در حوزه توانمندسازی اقتصادی امداد استان وجود داشته است.

 

- طرح تفویض کامل امداد امسال به استان‌ها واگذار شده است.

 

- برای خانواده‌هایی که تحت حمایت امداد قرار می‌گیرند بررسی میدانی انجام می‌شود و سعی کرده‌ایم در طرح پالایش، خانواده‌ها را پالایش کنیم تا اعتماد مردم جلب کنیم.

 

- طرح پالایش بیمه اجتماعی طرح بسیار بزرگی بوده و همچنین امسال طرح تعادل‌بخشی دفاتر و نیروی انسانی امداد انجام گرفت.

 

- سعی کرده‌ایم پرداخت تسهیلات را به جای بلاعوض به معوض تبدیل و در خانواده‌های جوان این طرح را انجام دهیم.

 

- خراسان‌جنوبی استانی محروم و مرزی بوده و کمیته امداد استان ٢٠ درصد از اعتبارات خود را بیشتر به این مناطق اختصاص داده است.

 

- ۴٠ درصد اشتغال باید به مناطق محروم و مرزی اختصاص یابد که این اقدام انجام شده است.

 

- حرکت به سمت امداد الکترونیک از دیگر خدمات و طرح‌های امداد استان در سال جاری بوده و برنامه ما این است که تمام خدمات امداد استان که شامل ٣٠ خدمت بوده الکترونیک شود که تاکنون  ١٧ خدمت الکترونیک شده است.

 

- سعی شده است در سال ٩۶ نسبت پست‌های سازمانی کمتر شود و اکنون ١٨ درصد در ستاد هستند و ٨٢ درصد در صف هستند.

 

- کمیته امداد تنها سازمانی بوده که رسیدگی به شکایات با مراجعه فرد شکایت‌کننده در دفاتر امداد انجام می‌گیرد.

 

- سهم مردم در رفع فقر کمتر از ٢٠ درصد است.

 

- کمیته امداد استان ماهانه ٨ میلیارد تومان مستمری ثابت و افزایش یارانه پرداخت می‌‌کند و باید سهم مردم در کمک به نیازمندان افزایش یابد.

انتهای پیام/

 

نظرات کاربران