13. اسفند 1396 - 17:09
اعتکاف
بیرجندرسا-رئیس ستاد اعتکاف خراسان‌جنوبی گفت: ثبت‌نام از علاقه‌مندان برای شرکت در آیین معنوی اعتکاف از 20 اسفندماه سال جاری تا سوم فروردین ماه سال آینده انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، حجت الاسلام محمدعلی سلم‌آبادی امروز در گفت‌و گو با فارس اظهار داشت: ثبت‌نام از علاقه‌مندان برای شرکت در آیین معنوی اعتکاف از 20 اسفندماه سال جاری تا سوم فروردین ماه سال آینده انجام می‌شود.

وی گفت: ثبت‌نام به دو صورت حضوری و اینترنتی صورت می‌گیرد و علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت‌نام به آدرس اینترنتی ‌www.etekaf-sk.ir یا به صورت حضوری به مساجد محل اعتکاف در استان مراجعه کنند.

رئیس ستاد اعتکاف خراسان‌جنوبی افزود: برای آیین اعتکاف سال 97 حدود 250 مسجد در سطح استان پیش‌بینی شده که در صورت افزایش معتکفین احتمال افزایش مساجد وجود دارد.

سلم‌آبادی با بیان اینکه از این تعداد 65 مسجد شهری و 185 مسجد نیز روستایی هستند، تصریح کرد: در شهرستان بیرجند نیز 40 مسجد پیش‌بینی شده که 18 مسجد شهری و مابقی روستایی هستند.

وی ادامه داد: مسجد امام حسین(ع)، مسجد امام جعفرصادق(ع) و مسجد توحید ویژه برادران و مسجد حضرت ابوالفضل(ع)، مسجد حضرت جوادالائمه(ع)، مسجد حضرت صدیقه طاهره(س)، مسجد محمد رسول‌الله(ص)، مسجد حضرت سیدالشهدا(ع)، مسجد امام حسن عسکری(ع) و مسجد الغدیر معصومیه ویژه خواهران از جمله مساجد سطح شهرستان بیرجند برای آیین معنوی اعتکاف هستند.

رئیس ستاد اعتکاف خراسان‌جنوبی خاطرنشان کرد: در سال گذشته 20 هزار و 626 نفر در مراسم اعتکاف شرکت کردند که از این تعداد 16 هزار و 126 نفر خواهران و مابقی برادران بودند.

سلم‌آبادی اظهار کرد: امسال نیز پیش‌بینی می‌شود که 20 هزار نفر در این مراسم معنوی شرکت کنند و با توجه به تقارن آیین اعتکاف با تعطیلات نوروزی احتمال کم و زیاد شدن معتکفین نیز است.

وی با بیان اینکه هزینه ثبت‌نام و شرکت در مراسم معنوی اعتکاف در شهرستان بیرجند 35 هزار تومان است، افزود: آیین اعتکاف از 11 فروردین ماه آغاز و تا 13 فروردین ماه نیز ادامه دارد.

رئیس ستاد اعتکاف خراسان‌جنوبی گفت: شرکت‌کنندگان در این مراسم باید دو ساعت قبل از اذان صبح روز 11 فروردین در مساجد حضور و سحری روز نخست را همراه خود داشته باشند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران