13. اسفند 1396 - 15:28
بیرجندرسا-مدیر جهاد کشاورزی طبس با بیان اینکه تا کنون 4 هزار راس دام پلاک کوبی شده است، گفت: طرح هویت گذاری دام سنگین در طبس انجام می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، داوود بخشایی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: عملیات هویت گذاری دام سنگین در شهرستان با جدیت در حال انجام است.

وی افزود: این طرح که با هدف سرشماری و همچنین هویت گذاری دامهای سنگین شهرستان طبس از سال 93 آغاز گردیده، کلیه دام های سنگین شهرستان شامل گاو و گوساله و شتر پلاک کوبی و در سامانه اصلاح نژاد دام کشور ثبت خواهند گردید.

 مدیر جهاد کشاورزی شهرستان طبس با اعلام این خبر افزود تاکنون بیش از4000راس دام سنگین پلاک کوبی شده و در سال جاری نیز مبلغی بالغ بر 65 میلیون ریال به شهرستان تخصیص یافته که با این مبلغ بیش از 2000 راس گاو و گوساله و1000نفر شتر پلاک کوبی و ثبت خواهند گردید.

وی هدف از پلاک کوبی دامها را ثبت مشخصات، آمارگیری و هویت دار شدن دامها به منظورانجام عملیات اصلاح  نژاد دام در شهرستان عنوان کرد و افزود: دامداران عزیز می توانند با مراجعه به معاونت سازمان و مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان طبس نسبت به پیگیری جهت پلاک کوبی و ثبت دام های خود اقدام نمایند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران