12. اسفند 1396 - 16:51
بازارچه های نوروزی
بیرجندرسا-مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان از برپایی 45 غرفه صنایع دستی و سوغات محلی در قالب نمایشگاهها و بازارچه نوروزی خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد عرب با اشاره به 15 غرفه فروش تولیدات صنایع دستی در رشته های مختلف اعم از خراطی، چلنگری، حوله بافی، چادر شب، جاجیم بافی، سنگ شجر و تراش سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی، سوخت نگار و محرق، تولیدات چرمی، سفالگری، میناکاری و... در محل نمایشگاه تجمیعی عرضه تولیدات صنایع دستی و سوغات محلی در ورودی شهر سرایان اظهار داشت: 6 غرفه صنایع دستی و سوغات محلی در شهر آیسک، 4 غرفه در روستای بسطاق و 20 غرفه فروش صنایع دستی و سوغات محلی در روستای مصعبی، از جمله نمایشگاه های فروش و عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان در ایام نوروز 97 که تا الان به دبیرخانه ستاد سفر اعلام و قطعی شده اند.

وی با بیان اینکه همچنین بازارچه دائمی صنایع دستی میثم واقع در بافت تاریخی شهر سرایان با 5 غرفه دائر خواهد بود گفت: صنعتگران شهرستان در قالب 6 غرفه و در رشته های مختلف در نمایشگاه صنایع دستی مشهد که از 4 لغایت 11 فروردین در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی برگزار خواهد گردید، حضور فعالی خواهند داشت.

مسئول میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری شهرستان سرایان گفت: مجموعاً 6 سیاه چادر عشایری برپا خواهد شد که 2 سیاه چادر عشایری در محل نمایشگاه ورودی شهر سرایان، سیاه چادر عشایری در روستاهای بسطاق و دوست آباد و دو سیاه چادر عشایری در محل اقامتگاه های بوم گردی نمکزار و زرین چاه خواهد بود.

عرب افزود: برپایی نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان سرایان در ایام عید نوروز از سال 90 با برپایی 6 غرفه شروع شد و خوشبختانه با توجه به فروش خوب نمایشگاه با استقبال هنرمندان مواجه گردید و امسال مجموعاً با نمایشگاه مشهد، صنعتگران و هنرمندان شهرستان در بیش از 50 غرفه به عرضه محصولات صنایع دستی و سوغات محلی شهرستان خواهند پرداخت.

وی با بیان اینکه صنایع دستی با تمام توان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی قدم بر می دارد گفت:برای گذر از اقتصاد نفتی، پرداختن به داشته های داخلی و ظرفیت های درونی امری ضروری است که در این راستا صنایع دستی می تواند نقش موثری هم در بالا بردن نرخ بهره وری و هم ایجاد اشتغال پایدار ایفا کند.

انتهای پیام/

نظرات کاربران