11. اسفند 1396 - 0:42
زهرایی
بیرجندرسا-جانشین بسیج سازندگی کشور گفت: امروزه نظام مقدس ما نیاز به کسانی دارد که در راه خدمت شهید بشوند، شهید نه فیزیکی صرف بلکه شهید حیثیتی، شخصیتی، آبرویی و از هر نوعی که شما فکر کنید.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، محمد زهرایی در مراسم تکریم و معارفه جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی با بیان اینکه من مطلبی را در مراسم تودیع خودم در بسیج سازندگی گفتم اظهار داشت: هر روز صبح که بیدار می‌شویم به روز، معارفه می‌شویم و شب که به خواب می‌رویم از روز، تودیع می‌شویم و به خوابی که مرگ موقتی است معارفه می‌شویم.

وی افزود: روزی هم به دنیا آمدیم و به این دنیا معارفه شدیم و دعا کنید تودیع من موقع مرگ که از این دنیا است و معارفه به جهان دیگر، تودیع و معارفه خوبی باشد و توشه‌ای داشته باشد.

جانشین بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه امروز می‌خواهم این حرفم را تکمیل کنم گفت: من سه مقطع را در نهاد مقدس سپاه سپری کردم.

زهرایی افزود: یک مقطع به‌عنوان خدمتگزاری در عرصه مهندسی خدمت می‌کردم و آن موقع تمام فهم من از خدمت، خدمت بود و بس، یعنی می‌گفتم هرکس که بیشتر خدمت می‌کند آن آدمی است که در نزد خداوند محبوب‌تر است و در این اندیشه هم 17 سال از عمرم را در سپاه مقدس خدمت کردم.

وی ادامه داد: وقتی‌که در سال 88 امر دایر شد که من به سازندگی بیایم ادبیات جدیدی را فهم کردم و آن مدیریت جهادی بود، یعنی خدمت تنها کافی نیست و تو باید پیشرو و پیش‌قراول باشی و درواقع جهاد گونه حرکت کنی و بقیه را هم به حرکت وادار کنی.

جانشین بسیج سازندگی کشور با بیان اینکه این گفتمانی بود که در بسیج سازندگی فهم کردم و هفت سال از عمرم را در بسیج سازندگی با این ادبیات پیش رفتم گفت: امروز عذر تقصیر دارم از همه کوتاهی‌ها و سهل‌انگاری‌هایی که سهوی انجام شده و خداوند را حاضر و ناظر می دانم بر اینکه هرگز قصد عمدی نداشتم تا کوتاهی انجام بدهم.

زهرایی با اشاره به اینکه از تابستان سال گذشته که در ابتدا به‌عنوان یک منتقد در قرارگاه پیشرفت و آبادانی حضور پیدا کردم و جلسات اولیه را خیلی چالشی گذراندم افزود: در یک و نیم سالی که گذشت به ادبیات جدیدی به نام شهادت در خدمت یعنی شهید خدمت رسیدم.

وی تصریح کرد: امروزه نظام مقدس ما نیاز به کسانی دارد که در راه خدمت شهید بشوند، شهید نه فیزیکی صرف بلکه شهید حیثیتی، شخصیتی، آبرویی و از هر نوعی که شما فکر کنید.

جانشین بسیج سازندگی کشور تبیین کرد: شهید از این نظر که تمام وقت و فکر و ذهن و توانمندی خودش را برای رسیدن به اهداف متعالی انقلاب اسلامی بگذارد و ما به این شهدا نیاز داریم.

زهرایی در پایان با بیان اینکه بدنه درگیر در بروکراسی و فساد اجرایی باعث می‌شود که در نقطه مقابل، به این نظام شهدای خدمتی را عرضه بکنیم تا انشا الله بتوانیم موفق باشیم خاطرنشان کرد: امروز از شما درخواست می‌کنم در آن تودیع من به این شهید خدمت هم انشا الله فکر کنید.

انتهای پیام/

نظرات کاربران