10. اسفند 1396 - 21:16
با حضور مسئول ستاد قرارگاه پیشرفت و آبادانی کشور
جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی معرفی شد
قاسمی
بیرجندرسا-با حضور سردار عظیم ابراهیم پور و جمعی از مسئولان استانی جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی معرفی شد.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، سردار علی قاسمی بعد از ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه: ابتدای انقلاب اسلامی محرومیت‌زدایی مأموریت جهاد سازندگی بود و امروز بسیج سازندگی در این زمینه فعال است گفت: در راستای محرومیت‌زدایی از برخی نقاط کشور قرارگاه محرومیت‌زدایی ذیل قرارگاه خاتم الانبیاء شکل گرفت.

وی با اشاره به تعامل خوب دستگاه‌های اجرایی با قرارگاه پیشرفت و آبادانی افزود: از سال گذشته برنامه‌های اجرایی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در خراسان‌جنوبی آغاز شده و در ۶ دهستان شامل شوسف و میغان در نهبندان، درح در سربیشه، قهستان در درمیان، پترگان در زیرکوه و منتظریه در طبس هسته‌های جهادی و گروه‌های رابط شکل گرفته است.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه کارگروه عمرانی قرارگاه پیشرفت و آبادانی در خراسان‌جنوبی ۸۲ پروژه دارد، افزود: از این تعداد ۷۰ پروژه‌ به اتمام رسیده است. 

سردار قاسمی به فعالیت ۱۶ طلبه در کارگروه فرهنگی قرارگاه پیشرفت و آبادانی اشاره کرد و ادامه داد: ۲۶۰ سفیر سلامت نیز در کارگروه سلامت قرارگاه فعالیت می‌کنند.

وی  یادآور شد: در کارگروه تعلیم و تربیت نیز برنامه ما بر حمایت از مدارس مناطق محروم خراسان‌جنوبی است و اکثر مدارس روستاها معلم کم دارند.

فرمانده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با بیان اینکه قرارگاه های سازندگی، محرومیت زدایی و پیشرفت و آبادانی به دلیل کمبود امکانات بصورت تجمیعی و یک مدیریتی اداره می شوند گفت: آقای زهرایی یه علت جانشینی بسیج سازندگی کشور از این سمت تودیع و مهندس مهدی هنری به عنوان جانشین قرارگاه پیشرفت و آبادانی استان معرفی می شود.

گفتنی است سردار علی قاسمی مسئول قرارگاه پیشرفت و آبادانی خراسان جنوبی می باشد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران