10. اسفند 1396 - 11:08
مسوول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی خبر داد
اعزام بیش از 1200 دانشجو به اردوی راهیان نور
ابوذر صلاحی
بیرجندرسا-مسوول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی گفت: امسال بیش از ۱۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان خراسان جنوبی به سفر معنوی و تاثیرگذار راهیان نور اعزام خواهند شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، ابوذر صلاحی در حاشیه اعزام دانشجویان دانشگاه پیام نور خراسان جنوبی به راهیان نور در جمع خبرنگاران اظهار داشت: امسال همانند سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ نفر از دانشجویان دانشگاهها و مراکز آموزش عالی استان خراسان جنوبی به سفر معنوی و تاثیرگذار راهیان نور اعزام خواهند شد.

 

وی افزود: این اردو که ثبت نام آن از یک ماه پیش در بسیج دانشجویی دانشگاههای استان آغاز شده و پس از قرعه کشی با حضور حدود ۴۰۰ دانشجوی برادر و بیش از ۸۰۰ دانشجوی خواهر انجام خواهد شد.

 

مسوول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه دانشجویان در قالب ۲۷ اتوبوس از سراسر استان به این سفر معنوی اعزام خواهند شد، گفت: دهم اسفند اولین اعزام انجام می شود و تا بیست و پنجم اسفند سال جاری ادامه خواهد داشت

صلاحی یادآور شد: همه دانشجویان در طول این مدت و در سه بازه به مناطق عملیاتی جنوب اعزام می شوند که دو بازه اول و دوم مخصوص خواهران و بازه سوم ویژه برادران می باشد.

 

وی با اشاره به یادمان های مورد بازدید دانشجویان در مناطق عملیاتی جنوب گفت: زائرین عزیز دانشجو در این سفر از یادمانهای عملیات والفجر ۸ در اروند کنار، خرمشهر، نهر خین، شلمچه، طلائیه، هویزه، دهلاویه، چزابه، کانال کمیل، فکه و فتح المبین و برخی اماکن به جامانده از آن دوران نظیر بیمارستان صحرایی و معراج شهدا بازدید به عمل خواهند آورد.

 

مسوول بسیج دانشجویی خراسان جنوبی با بیان اینکه برخی برنامه های جانبی نیز در این سفر معنوی پیش بینی شده است بیان داشت: مهم ترین آن ها شرکت دانشجویان در برنامه جذاب رزمایش شبانه در اردوگاه، زیارت حضرت فاطمه معصومه(سلام الله علیها) در بازگشت و برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در اتوبوس ها در طول مسیر است که برای اولین سال به طور منسجم تر برنامه ریزی شده است.

 

صلاحی در ادامه بیان داشت: با توجه به سابقه بسیار خوب و تجربه های موفق این اردو در سالیان گذشته و مدد شهدا، بحمدلله راهیان نور از جمله برنامه های بسیار تاثیر گذار و ارزشمند بسیج است که توانسته خیل عظیم دلدادگان به شهدای عزیز را به خود جذب کند و همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان با عشق و علاقه فراوان سعی در شرکت در این اردوی معنوی دارند.

وی با اشاره به تأثیرات این سفر بر روی دانشجویان خاطرنشان کرد: آشنایی با شهدا و فرهنگ ایثار و شهادت و افزایش روحیه جهادی و ولایتمداری بخصوص امسال که شعار کاروانهای راهیان نور " ولایتمداری، رمز عبور از فتنه ها" انتخاب شده است، از جمله اثرات ویژه بر روی افراد می باشد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران