9. اسفند 1396 - 17:45
بیرجندرسا-مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی گفت: در ۱۱ ماهه امسال ۲۴۲ میلیون لیتر بنزین در سطح استان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۷ درصد رشد داشته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، قربان‌علی مردانی امروز در گفت‌وگو با فارس، اظهار داشت: در 11 ماهه امسال 76 میلیون لیتر نفت سفید در خراسان‌جنوبی توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته شش درصد کاهش داشته است.

وی تصریح کرد: دلیل کاهش مصرف نفت سفید در استان طی 11 ماهه امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته گسترش شبکه گازرسانی شهری و روستایی بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی از رشد 7 درصدی توزیع بنزین در سطح استان طی 11 ماهه سال جاری خبر داد و افزود: در این مدت 242 میلیون لیتر بنزین در استان توزیع شده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد 7 درصدی برخوردار بوده است.

مردانی با بیان اینکه میزان توزیع نفت گاز طی 11 ماهه امسال در استان بالغ‌بر 541 میلیون لیتر بوده است، یادآور شد: این میزان نسبت به 11 ماهه ابتدای سال گذشته با 12 درصد رشد همراه بوده است.

وی با اشاره به اینکه به سبب افتتاح و فعالیت کارخانه سیمان باقران در بخش توزیع نفت کوره در استان طی 11 ماهه سال جاری شاهد رشد 53 درصدی بوده‌ایم، گفت: در مجموع در طی این مدت بالغ‌بر 41 میلیون لیتر نفت کوره در استان توزیع و مصرف شده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان‌جنوبی از توزیع 24 هزار و 919 تن گاز مایع در استان در 11 ماهه سال جاری و افزایش 2 درصدی آن نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و اضافه کرد: همچنین در این مدت میزان مصرف گاز CNG در استان بالغ‌بر 32 میلیون مترمکعب بوده که نسبت به سال گذشته که به میزان 29 میلیون مترمکعب بوده از رشد 10 درصدی برخوردار بوده است.

مردانی خاطرنشان کرد: تمام تمهیدات لازم جهت ذخیره‌سازی مطلوب و ارسال فرآورده به‌هنگام برای مجاری استان در مورد مسافرت‌های نوروزی و استفاده زائران امام رضا(ع) اتخاذ شده و هیچ مشکلی در این خصوص وجود ندارد.

انتهای پیام/

نظرات کاربران