8. اسفند 1396 - 15:18
محبی
بیرجندرسا-مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی گفت: ۶ هزار و ۷۰۰ نفر از خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن ثبت‌نام کردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، احمد محبی پیش ازظهر شه شنبه در جمع اصحاب رسانه اظهار کرد: در حال حاضر ۷۴ مؤسسه قرآنی فعال در خراسان‌جنوبی وجود دارد که سال گذشته به این مؤسسات ۲۸۰ میلیون تومان کمک شده است.

وی با بیان اینکه خراسان جنوبی دارای انسان هایی متدین و نخبه های قرآنی است، افزود: شش هزار و ۷۰۰ نفر از خراسان‌جنوبی در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم شرکت کردند که با توجه به جمعیت خراسان‌جنوبی آمار بسیار خوبی است.

محبی با بیان اینکه ۸۰ درصد از ثبت نام کنندگان در آزمون از بانوان و ۲۰ درصد از آقایان بوده است، افزود:  تعداد شرکت‌کنندگان در آزمون همواره روند رو به رشدی داشته است است به گونه‌ای که از ۲ هزار و ۵۰۰ نفر در سال ۹۳ به تعداد بیش از ۶ هزار در سال جاری رسیده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: این آزمون در روز پنج شنبه ۱۰ اسفند ماه در محل سالن شهید احمدی روشن دانشگاه پیام نور خراسان‌جنوبی برگزار می شود.

محبی با بیان اینکه در هر نقطه‌ای که بیش از ۱۰ شرکت کننده داشته باشد، آزمون برگزار می‌شود، گفت: همچنین برای افزاد زیر ۱۲ سال آزمون در روزهای ۱۲ تا ۱۷ اسفندماه در محل بقعه امامزادگان باقریه بیرجند برگزار می‌شود.

انتهای خبر./

نظرات کاربران