7. اسفند 1396 - 22:05
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی خبر داد:
رقابت 214 هنر جوی استان در مسابقات علمی کاربردی
بیرجندرسا-مدیر کل آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: 214 هنرجوی دختر و پسر برگزیده در شانزدهمین دوره مسابقات علمی کاربردی هنرستان های کاردانش استان شرکت کردند، که از این تعداد 124نفر پسر و مابقی دختر هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا، عباس لامعی صبح امروز با بیان این خبر اظهار کرد: این دوره از مسابقات در 17 رشته مهارت و با نظارت ناظرین استانی در 12 حوزه آزمون شهرستان ها و مناطق استان برگزار شد.

وی بیان داشت: بروز خلاقیت های علمی و عملی؛ تقویت رقابت جویی و رقابت پذیری، آشنایی اقشار جامعه با ظرفیت های هنرستانهاو توانمندی های هنرجویان کار دانش؛ ترویج فرهنگ کار و مهارت آموزی؛ فراهم آوردن زمینه بهبود کیفیت آموزش های مهارتی، ایجاد اشتغال پایدار در استان، تربیت نیروی متعهد، تولید ثروت و توانمندسازی هنرجویان از مهمترین اهداف برگزاری مسابقات علمی کاربردی است.

مدیرکل آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به کسب 11 رتبه برتر کشور توسط هنرجویان هنرستان های کار دانش استان در دو دوره گذشته، تصریح کرد: از هر شته مهارت 8 هنرجوی برتر به مرحله عملی استانی که نیمه اول اسفند ماه سال جاری در بیرجند برگزار می شود، راه می یابند.

لامعی خاطرنشان کرد: بومی سازی رشته های موجود در هنرستان های کاردانش و فنی و حرفه ای، با توجه به نیازهای شغلی استان را یکی از رویکرها و اولویت های آموزش و پرورش خراسان جنوبی است.

انتهای خبر./

نظرات کاربران