7. اسفند 1396 - 21:52
موتور کراس
بیرجندرسا- معاون هیئت موتورسواری و اتومبیلرانی شهرستان بشرویه از راه‌اندازی پیست موتور کراس در این شهرستان خبر داد و گفت:بعد از دو سال پیگیری شهریور ماه امسال تمامی استعلام‌ها گرفته شد و با مجوز اداره تربیت بدنی استان برای احداث این پیست اقدام شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بیرجندرسا به نقل از تسنیم، حسین گنج‌بخش صبح امروز در جمع خبرنگاران از راه‌اندازی پیست موتور کراس در سال 97 و آغاز احداث پیست‌های پرواز و اتومبیل رانی در سال آینده خبر داد و اظهار داشت: بعد از  دو سال پیگیری بالاخره در شهریور ماه امسال تمامی استعلام‌ها گرفته شد و با مجوز اداره تربیت بدنی استان خراسان جنوبی برای احداث این پیست شروع به کار کردیم.

وی که به تازگی در مسابقات قهرمانی موتورکراس استانی رتبه دوم را به خود اختصاص داد گفت: احداث این پیست با هدف ترویج فرهنگ موتورسواری سالم و ایجاد ورزشی مفرح برای جوانان و سایر علاقه‌مندان به موتور سواری است با هدف نشر این فرهنگ که حرکات نمایشی مخصوص پیست هستند نه خیابان احداث شده است.

معاون هیئت موتورسواری و اتومبیل‌رانی شهرستان بشرویه تصریح کرد: مساحت کل مجموعه 9 هکتار است که 3 هکتار به پیست موتورکراس تخصیص داده شده و 6 هکتار نیز برای احداث پیست‌های رالی اتومبیل و پیست پرواز در سال آینده در نظر گرفته شده است.

گنج‌بخش گفت: پیشرفت‌ها در این زمینه مرهون تلاش و همکاری شهرداری، اداره راه و آقای امینی از خیرین شهرستان بشرویه و همچنین همکاری اعضای این هیئت است.

وی با اشاره به هزینه‌های صرف شده برای این امر بیان کرد: درحال حاضر پنج میلیون تومان هزینه شده و 10 میلیون تومان هزینه‌های ساخت برآورد شده است.

معاون هیئت موتورسواری و اتومبیل رانی شهرستان بشرویه با اشاره به ظرفیت نامحدود پیست موتور کراس اظهار داشت: موتورسواران برای عضویت در این پیست ابتدا باید در هیئت موتورسواری شهرستان عضو شوند و نیز موتور مناسب پیست، لباس مخصوص و وسایل ایمنی را دارا باشند.

گنج‌بخش خواستار حمایت‌های هرچه بیشتر ادارات دولتی شهرستان به خصوص اداره ورزش و جوانان شد و افزود: در بشرویه استعدادهای فراوانی وجود دارند که در صورت همکاری و حمایت مسؤلان دولتی می‌توانیم مانند سایر شهرستان‌های استان، استعدادهای خود را به نمایش بگذاریم و برای مطرح شدن تلاش کنیم.

انتهای خبر./

نظرات کاربران